jakie kolory są wiosenne? Barwy wiosny

Wiosna, wiosna ach to Ty…możemy zrzucać z siebie zimowe, puchowe kurtki, na dno szafy chowamy swetry, monochromatyczne barwy. Przyszła wiosna i z nią burza kolorów, za którymi tak tęskniliśmy. Sięgamy teraz po żywe barwy i nie tylko w odzieży, ale także w dodatkach oraz w wystrojach wnętrz.

Kolor żółty

Królową miesiąca jest żółć, gdyż to słońce i radość. To niezwykle lekka, radosna barwa. Gdy zerkamy na ten kolor od razu nam cieplej, a przebywanie we wnętrzach o ścianach w różnych odcieniach żółci bywa niezwykle przyjemne. Ten kolor można zestawić z oranżem, fioletem, a nawet czerwienią. Żółty znakomicie komponuje się z odcieniami niebieskiego (granat, błękit), z bielą, czernią i szarością. Na poprawę nastroju w pochmurne dni, proponuję apaszkę w tym kolorze i obowiązkowo bukiet żółtych róż w wazonie- koniecznie RoseBelle.

Kolor zielony

Nie zapominajmy, że królowej najczęściej towarzyszy król, a nim wiosną będzie zielony, czyli natura i harmonia. Zieleń we wnętrzach to niezwykle trudna barwa, przy tak wielu jej odmianach (od żywych po “butelkową zieleń”) trudno dobrać dodatki tak, aby stanowił harmonijną całość. najlepiej wybrać jeden jej odcień i wzbogacić go np. żółcią, bielą, beżem lub brązem. Odważni mogą pozwolić sobie na zestawienie zieleni z fioletem.

Kolor fioletowy

Pełen elegancji, zmysłowości i tajemniczości jest fiolet. W naturze przychodzi wiosną wraz z krokusami. Ze względu na swój awangardowy charakter fiolet triumfalnie wszedł na salony kilka lat temu. Uczynienie tej barwy wiodącą we wnętrzu, może być męczące dla przebywających w nim. Osobom odważnym proponuję łączenie tego koloru z różnymi odcieniami żółci oraz oranżu (zarówno we wnętrzu jak i ubiorze).

Kolor różowy

Niezwykle kobiecym (tak, tak… nie tylko dziewczęcym) kolorem, jest róż, gdyż symbolizuje słodycz i subtelność, czyli całą kwintesencję kobiecości. Nie jest to już kolor zarezerwowany wyłącznie dla pań. Odważni, niestandardowi panowie w swojej szafie mają różowe T-shirty, krawaty czy koszule. We wnętrzach należy uważać, aby nie przesadzić z nadmiarem słodyczy. Wielbicielom tego koloru proponuję pozostać przy różowych dodatkach np. pościel czy fuksjowa kompozycja RoseBelle na komodzie.

Wszystkie barwy wiosny w RoseBelle

Drogie panie i panowie wszystkie barwy wiosny znajdziecie nie tylko w ogrodzie, na sukienkach, bluzeczkach, apaszkach czy ścianach przede wszystkim odszukacie je w RoseBelle.

Zapraszamy do sklepu internetowego RoseBelle,

nasza oferta wniesie wiosnę do Waszych wnętrz.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *