Kwiaty dla Młodej Pary – kupować czy nie kupować?

Powoli wkraczamy w sezon ślubny i wielu z Was pewnie się zastanawia, czy i jakie kwiaty wybrać w prezencie dla Młodej Pary. Choć są one uniwersalnym prezentem na każdą okazję i właściwie nieodłącznym elementem polskiej tradycji, to w ostatnich latach zaobserwować można coraz częstsze prośby młodych, by zamiast kwiatów dać totolotka, butelkę wina, dobrą książkę czy wspomóc potrzebujących. Dzieje się tak, ponieważ kwiaty szybko więdną, a z ich nadmiarem młodzi często nie mają co zrobić i nawet nie dowożą ich do domu po poprawinach. Od kilku lat obserwujemy tę tendencję i widzimy, że owszem, goście spełniają poniekąd oczekiwania Pary Młodej i przynoszą wino czy książkę, ale nie zamiast, lecz oprócz kwiatów.

Dlatego my, tak bardzo kochając tę tradycję i same kwiaty, postanowiliśmy stworzyć coś, co mimo tego, iż składa się z żywych kwiatów, będzie cieszyło oko obdarowanego młodego małżeństwa przez minimum dwa lata!

Wieczne róże jako dodatek do prezentu ślubnego

O zaletach wiecznych kwiatów pisaliśmy już wielokrotnie, a ich zbiór znajdziesz w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów.
Wieczne róże będą idealnym dodatkiem do prezentu dla Młodej Pary z uwagi na trwałość i ujmujące piękno, którym będzie mogła się cieszyć dłużej.

Jakie kwiaty wypada podarować w prezencie ślubnym?

To pytanie, przed którym staje każdy, kto wybiera się na ślub. Prezent ślubny w postaci kwiatów musi posiadać kilka ważnych cech. Pamiętaj o nich, by nie popełnić faux-pas. O jakie cechy chodzi?

Przede wszystkim – postaw na stonowane, jasne kolory. Świetnie sprawdzą się tutaj pastelowe róże – te w delikatnych odcieniach różu, fioletu czy brzoskwini, jak również biała klasyka. Jasne barwy symbolizują czystość i niewinność, będą więc doskonałym wyborem. Zdecydowanie natomiast unikaj czerwieni, gdyż jest to kolor zarezerwowany dla miłosnych wyznań.

Zadbaj też, aby bukiet nie zawierał za dużo sztucznych dodatków, które mogą go przytłoczyć. Między elegancją a kiczowatością bowiem jest cienka granica. Lepiej postawić na minimalizm.
Jeśli znasz gusta i preferencje Młodej Pary, postaraj się wybrać taki prezent, aby w nie trafić. W innym wypadku klasyka będzie najlepszą decyzją.

Kwiaty w prezencie ślubnym – w jakiej formie?

Wybierając kwiaty na prezent ślubny warto postawić na bukiet lub Flower Box. Zdecydowanie nie sprawdzą się kwiaty doniczkowe, choć wiemy, że istnieje taka pokusa. Popełniłbyś jednak duży błąd, gdyż kwiatów w takiej formie w prezencie ślubnym wręczać po prostu nie wypada.
Wielkość bukietu czy Flower Boxa zależy wyłącznie od Ciebie, liczba kwiatów w przypadku prezentu ślubnego nie ma większego znaczenia. Jeśli kwiaty są tylko dodatkiem do większego prezentu – mogą być skromniejsze.

Kto wręcza kwiaty Młodej Parze?

Są pewne zasady kwiatowego savoir-vivre, o których należy pamiętać, by nie popełnić gafy. Oprócz dopasowania kolorystyki kwiatów do charakteru uroczystości zgodnie z ich symboliką, ważne jest także ich odpowiednie przekazywanie.
Kwiaty wręczaj zawsze Pannie Młodej, natomiast jeśli oprócz nich masz jeszcze jakiś prezent – złóż go w ręce Pana Młodego. Nie zapomnij także, że kwiaty należy podawać główkami do góry i w taki sposób, by Młoda mogła je oprzeć na lewym przedramieniu.

W naszej kulturze przyjęło się też, że to mężczyzna wręcza kwiaty kobiecie. W przypadku wesela jednak możemy przymknąć na tę zasadę oko i kwiaty Pannie Młodej może podarować kobieta.

Centrum ochrony prywatności