Walentynki. Kolory miłości.

miłość walentynki Rose Belle

Miłość Walentynki. Święto Zakochanych. Jakie skojarzenia wywołują w Tobie te słowa? Serce? Jest ono międzynarodowym symbolem miłości, uosabia czułość i oddanie. Pachnący bukiet kwiatów? Która kobieta ich nie uwielbia? Najczęściej wręczane są róże, które zyskały już etykietkę „kwiatów miłości”. Słodkie praliny? Nie od dziś wiadomo, że czekolada jest jednym z najlepszych afrodyzjaków. A może klasyczna kartka walentynkowa? To prosty sposób na wyznanie uczuć.

Gdy myślisz „MIŁOŚĆ” – jaki kolor widzisz przed oczami? Obstawiamy, że czerwony. Przed Walentynkami jest wszechobecny. Nic dziwnego – czerwień to klasyczny, wspólny dla wielu kultur symbol miłości

Dlaczego właśnie czerwony?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zapewne dlatego, że barwa ta posiada bardzo bogatą symbolikę. W każdej z kultur symbolizuje coś innego, od dumy, waleczności, przez pomyślność, energię, aż po pewność siebie i rozwój osobowości. Ale w większości z nich MIŁOŚĆ jest wspólnym mianownikiem.

Co w takim razie oznacza czerwień jako kolor miłości?

W przypadku miłości kolor czerwony charakteryzuje namiętne, gwałtowne uczucie, pełne pożądania, nierzadko od pierwszego wejrzenia. Nie ważne, czy w odcieniach wiśni, wina czy maliny – każdy kojarzy się z miłością, żywiołowością, temperamentem, ekstrawertyzmem. Czerwień to barwa agresywna i dystyngowana zarazem. Szlachetna i stymulująca. Przykuwa uwagę i emanuje siłą.
Badania naukowe dowiodły, że kolor czerwony w elementach ubioru lub makijażu pobudza ciało i zmysły płci przeciwnej. Podnosi ciśnienie krwi, przyspiesza oddech i bicie serca. Jego oddziaływanie to mnóstwo pozytywnych emocji połączonych z seksapilem i atrakcyjnością.
Nic więc dziwnego, że stał się kolorem Walentynek w większości kultur. Temperamentni Włosi w Święto Zakochanych obdarowują swoje partnerki seksowną czerwoną bielizną. Zakochani Szwedzi preferują klasykę, zasypują więc swoje ukochane czerwonymi różami. Również w Chinach czerwień kojarzona jest z płomiennym uczuciem, do tego stopnia, że panny młode do ślubu zakładają czerwone suknie.

W Polsce natomiast czerwień jest obecna dosłownie wszędzie – na wystawach sklepowych, w elementach ubioru, biżuterii, opakowaniach prezentowych i podarunkach, które wręczamy ukochanej osobie. Wielu mężczyzn, podobnie jak Szwedzi, wręcza swoim ukochanym czerwone róże. Niezależnie od tego, czy róża jest jedynie dodatkiem do prezentu czy prezentem samym w sobie – nie trzeba nic mówić, gdyż sama za siebie krzyczy „Kocham Cię”. Sprawdź, co przygotowaliśmy na tę okazję.

miłość walentynki

Czy tylko czerwień symbolizuje miłość?

Zdecydowanie jest ona kolorem dominującym. Jednak warto poznać również inne symboliczne barwy, które śmiało mogą być elementem prezentu walentynkowego.

Patrząc przez różowe okulary.

14 lutego nie tylko czerwień jest wszechobecna. Delikatny i kobiecy róż, w różnych odcieniach, również bardzo często pojawia się w tym okresie. Kolor ten symbolizuje erotyzm i namiętność, a także delikatne i łagodne uczucie pełne romantyzmu. Różowa róża także będzie doskonałym upominkiem dla ukochanej osoby, jest uważana za kwiat słodkich myśli, oznacza, że doceniasz obecność drugiej osoby w Twoim życiu. Rose Belle przygotowało dla Was propozycję wiecznych róż we wszystkich odcieniach miłości. Spójrz przez różowe okulary i wybierz jeden z nich.

box kwiatowy rose belle

Brązowe święto.

Walentynki w Japonii przybierają barwę brązową, a to za sprawą… czekolady, którą obdarowują się zakochani. Czekolada jest bardzo silnym afrodyzjakiem, nic więc dziwnego, że stała się ważnym elementem prezentu właściwie we wszystkich zakątkach świata. To czekoladowe szaleństwo przybrało tak ogromną skalę, że w kulturze japońskiej święto to zaczęto nazywać „giri choko”, co w prostym tłumaczeniu oznacza „dzień czekolady”.
Również w Polsce zwyczaj dołączania czekoladek lub pralinek do podarunków jest bardzo popularny. Stało się to dla nas inspiracją w stworzeniu idealnego upominku, który zawiera w sobie przepiękne wieczne róże oraz miejsce na słodkości lub inne osobiste niespodzianki. Wybierając Gift Box możesz podarować dwie niespodzianki w jednej!

Gift Box Rose Belle

Czy niebieski może być kolorem miłości?

Okazuje się, że może. Ostatnio modne stało się obdarowywanie różami właśnie w odcieniach błękitu. Symbolizują one zupełnie odmienny związek, niż poprzednie kolory. Oznaczają stabilizację, opanowanie, nie ma tutaj gwałtownych emocji, nagłych wzlotów ani upadków. Wręczając niebieską różę dajesz sygnał „Będę Ci wierny”.

niebieska róża Rose Belle

Czy wypada podarować ukochanej róże w innym kolorze?

Kolorów miłości jest wiele, a każdy charakteryzuje inny rodzaj miłosnego uczucia. Kwiaty w kolorze herbacianym lub pomarańczowym możesz podarować, aby pokazać, że właśnie się zakochujesz i chcesz czegoś więcej. Oznaczają one entuzjazm, fascynację i pożądanie. Żółte róże, choć dawniej były formą przeprosin za niewierność, dziś na szczęście budzą pozytywne myśli. Symbolizują przyjaźń, mówią wprost „Będę się o Ciebie troszczył”. Eleganckie, białe róże to dobry podarunek na wczesnym etapie związku. Wskazują na uduchowioną miłość, pokorę, szacunek do ukochanej osoby.
Jest jeszcze jeden, bardzo rzadki kolor – fioletowy, który znaczy tyle, co słowa „Jestem Tobą zachwycony”. Są idealne na pierwszą randkę, gdyż często świadczą o miłości od pierwszego wejrzenia.

Box Makadamia

Odcieni miłości jest naprawdę wiele, dlatego dbamy, by każdy mógł wybrać swój kolor.