Kwiaty na przeprosiny

kwiaty na przeprosiny

W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje, kiedy powinien „za coś” przeprosić. Niezależnie od tego, czy sprawiliśmy komuś przykrość nieświadomie, czy zraniliśmy go w przypływie mocnych emocji – do słów „przepraszam” warto dołączyć coś jeszcze. Czy kwiaty na przeprosiny są konieczne? I czy to w ogóle dobry pomysł?

Przepraszam. Wyjątkowa moc kwiatów

Co zrobić, aby naprawić swój błąd? Oczywiście przeprosić, wyjaśnić sytuację i poprosić o wybaczenie. Warto przy tej okazji podarować przepraszanej osobie coś wyjątkowego, coś, co przy okazji sprawi jej odrobinę radości i rozwieje wszelkie smutki. Tym „czymś” mogą być kwiaty. Są w końcu idealne na każdą okazję, również na przeprosiny. Kwiaty są pięknym komunikatem wyrażającym więcej, niż tysiąc słów i taktownym okazaniem emocji. Działają jak zaszyfrowana wiadomość. Dzięki nim słowo „przepraszam” nabiera jeszcze większej powagi.

Kwiaty na przeprosiny. Jakie wybrać?

Niezależnie od okazji rodzaj i kolor kwiatów niosą ze sobą jakieś znaczenie, które warto poznać, zanim dokonamy właściwego wyboru. Wszystko po to, by nie popełnić faux-pas wybierając kwiaty, które nie pasują do danej okazji. Nie inaczej jest z przeprosinami.

Wybierając kwiaty na przeprosiny przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę, dla kogo one są. Inny kolor bowiem będzie pasował dla ukochanej, inny dla koleżanki z pracy czy szefowej. Niezmiennie uważamy, że róże są najlepszym rozwiązaniem w każdym wypadku. Jeśli natomiast o kolor chodzi – tutaj już opieramy się na symbolice barw. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule Mowa kwiatów. Jak dobierać kwiaty odpowiednio do okazji?

kwiaty na przeprosiny

Jakimi kolorami przepraszać?

To zależy kogo. Jeśli chcesz przeprosić ukochaną – możesz to zrobić na różowo, co będzie oznaczało oddanie, szczere uczucie i niezachwianą przyjaźń. Ale doskonale też się sprawdzi kolor czerwony, który jest wyrazem nie tylko skruchy ale i głębokich uczuć, co z pewnością zmiękczy serce zagniewanej dziewczyny 😉 A jeśli do tego wybierzesz kwiaty wieczne… sukces gwarantowany. Flower Boxy nadadzą się do tego idealnie!

kwiaty na przeprosiny

Dla mamy możesz wybrać właściwie każdy kolor, od klasycznej czerwieni, przez wszystkie pastele aż po białe i kremowe odcienie. Kolor biały symbolizuje czystość, niewinność i wyraża szczere intencje pojednania, natomiast zielone elementy bukietu wskazują na nadzieję, szczęście i kompromis. Kremowe kwiaty z pewnością pozwolą na zaskarbienie sobie jej przebaczenia.

Natomiast jeśli przepraszasz koleżankę z pracy czy szefa, postaw na pojedynczą, niezobowiązującą różę w kolorze różowym, białym bądź herbacianym.

kwiaty na przeprosiny

Kwiaty na przeprosiny – czy wypada wysłać je kurierem? 

Oczywistym jest, że zawsze najlepiej jest porozmawiać „w cztery oczy” i twarzą w twarz wyjaśnić wszelkie spory. Jeśli jednak nie możesz spotkać się osobiście lub po prostu chcesz uniknąć bezpośredniej konfrontacji – zawsze możesz wysłać kwiaty na przeprosiny kurierem. Pamiętaj tylko, by dołączyć do nich stosowny liścik z wyjaśnieniami. Taki zabieg będzie pierwszym krokiem do pojednania.