Czerwień kolorem miłości

Czerwone róże na walentynki

Czerwień właściwie od zawsze uważana była za symbol miłości. I choć w średniowieczu w niektórych częściach świata symbolizowała również gniew, siłę czy przywództwo, dziś w większości krajów kojarzona jest z pozytywnymi emocjami.
Kolor czerwony jest chyba najbardziej oczywistym i najgorętszym kolorem miłości, chociaż w tym kontekście wymienić można zdecydowanie więcej barw. Pisaliśmy o tym w artykule Walentynki. Kolory miłości.

Dlaczego czerwień jest barwą miłości?

Kolor czerwony kojarzy się z sercem i ustami, one natomiast z głębokim uczuciem, namiętnością, zmysłowością, szczęściem oraz… życiem płciowym i seksualnością. Związek ten wywodzi się z fizjologi człowieka. Czerwień jest kolorem stymulującym nasze zmysły, przyspiesza bicie serca i oddech oraz podnosi ciśnienie krwi.
U niektórych ludzi miłość wyzwala poczucie siły, chęć działania i podejmowania się różnych wyzwań, dodaje odwagi. To dlatego zakochani, dopingowani miłością, potrafią zdziałać więcej!

Czerwony kolorem Walentynek

Nie dziwi nas, że kolor ten stał się kolorem Walentynek. W okolicach Święta Zakochanych czerwień krzyczy do nas ze sklepowych wystaw i dekoracji. Jest barwą intensywną, ciepłą, energetyczną i nie sposób jej nie zauważyć. Dodatkowo budzi w nas chyba najwięcej emocji. Dlatego też prezenty, którymi obdarowujemy swoje drugie połówki, bardzo często również są w tym kolorze (lub mają choć jego akcent).
Rose Belle wychodzi temu naprzeciw. W naszej walentynkowej ofercie znajdziecie kilka czerwonych perełek, które z pewnością ucieszą Twoją ukochaną. Pamiętaj zasadę, że gdy mężczyzna wręcza kobiecie czerwone róże, mówi tym: Kocham Cię i pragnę, byś była moja!

Czerwień kolorem walentynek

Kolor czerwony a ślub

O tym, że Walentynki i wszechobecny kolor czerwony sprzyjają zaręczynom, pisaliśmy w naszym poprzednim artykule Zaręczyny z klasą. A jak jest ze ślubem? Czy czerwień jako motyw przewodni wesela jest odpowiednim wyborem? Odpowiadamy: jak najbardziej! Ale wszystko z umiarem. Przy tak mocnym i zdecydowanym motywie kolorystycznym wystarczy niewiele dodatków, by było elegancko i z klasą. Delikatny, klasyczny czerwony bukiet ślubny i kwiatowe dekoracje na stołach czasem wystarczą, aby nadać Twojemu przyjęciu wyjątkowego klimatu.

Choć w aranżacjach imprez okolicznościowych kolor ten stał się mniej popularny na rzecz innych, mniej intensywnych, to nadal jest trwały jak miłość dwojga ludzi (i nasze wieczne róże!), którzy decydują się na wybranie go kolorem przewodnim swojej uroczystości ślubnej.

walentynki                                                                             Czerwień kolorem miłości