Jak dbać o kwiaty wieczne Rose Belle?

Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi nam na myśl, gdy mówimy o prezencie na urodziny, imieniny, ślub, komunię czy chrzciny, są kwiaty. Mają one tak mocno ugruntowaną pozycję jeśli chodzi o pomysły na prezent, są tak mocno wpisane w tradycję obdarowywania prezentami, że ciężko jest nam sobie wyobrazić ich brak. Doskonałym przykładem może być tutaj ślub i tak popularne w ostatnim czasie prośby młodych, by zamiast kwiatów dać grosika do koperty, butelkę wina, dobrą książkę czy wspomóc potrzebujących. Dzieje się tak, ponieważ kwiaty szybko więdną, a z ich nadmiarem młodzi często nie mają co zrobić i nawet nie dowożą ich do domu po poprawinach. Od kilku lat obserwujemy tę tendencję i widzimy, że owszem, goście spełniają poniekąd oczekiwania Pary Młodej i przynoszą wino czy książkę, ale nie zamiast, lecz oprócz kwiatów.

To dowodzi, że kwiaty stały się nieodłącznym elementem każdego prezentu. Dlatego my, tak bardzo kochając tę tradycję i same kwiaty, postanowiliśmy stworzyć coś, co mimo tego, iż składa się z żywych kwiatów, będzie cieszyło oko obdarowanej osoby przez minimum dwa lata! Mowa oczywiście o kwiatach wiecznych. O tym, czym one są i jakie są ich zalety przeczytasz w naszym artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów.

Jak dbać o kwiaty wieczne Rose Belle?

Pielęgnacja wiecznych kwiatów. Czy to trudne?

Absolutnie nie! Choć stabilizowane róże nie różnią się wyglądem od zwykłych, ciętych kwiatów, to jednak pielęgnacja i jednych, i drugich, jest zupełnie inna. Wbrew pozorom róże wieczne nie wymagają większego zaangażowania jeśli chodzi o pielęgnację. Jak zatem przedłużyć ich żywotność?

Wieczne kwiaty nie lubią wody!

To jest właściwie najważniejsza zasada ich pielęgnacji. Decydując się na zakup kwiatów Rose Belle musisz o niej pamiętać. Ale nic się nie martw! To jest znaczne ułatwienie, bowiem żywe kwiaty cięte wymagają wymiany wody, a w dodatku możesz się nimi pocieszyć jedynie 7-10 dni. Kwiaty wieczne, dzięki procesowi stabilizacji, nie wymagają zabiegu wymiany wody, wręcz jej nie znoszą. Ty oszczędzasz czas, a one Ci się odwdzięczają pięknym wyglądem przez długi czas.

Oczywiście tu nie tylko o zaoszczędzenie czasu chodzi. Woda dla kwiatów wiecznych jest szkodliwa, dlatego nie należy ich podlewać. Unikaj też wilgotnych pomieszczeń, takich jak łazienka. Za to doskonałym miejscem będzie dla nich salon lub sypialnia.

Słoneczny parapet czy komoda w cieniu?

Przy wyborze idealnego miejsca dla Twoich róż pamiętaj, aby unikać mocno nasłonecznionych przestrzeni. Ostre promienie słońca mogą spowodować, że kolor Twoich stabilizowanych kwiatów wyblaknie, dlatego słoneczny parapet nie jest dobrym miejscem dla nich. Oczywiście nie chodzi o to, by szukać najciemniejszego kąta w domu, unikaj jedynie bezpośredniego nasłonecznienia.

Kurz na kwiatach wiecznych – jak się go pozbyć?

Osiadanie kurzu na kwiatach jest zupełnie naturalne. Kurz nie wybiera, czego ma się przyczepić, choć w przypadku wiecznych kwiatów przykleja się go znacznie mniej. Jak zatem się go pozbyć? W żadnym wypadku nie używaj do tego mokrej szmatki, ponieważ, jak wspomnieliśmy wyżej, kwiaty wieczne nie lubią wilgoci. Wystarczy miękki pędzelek i kilkoma, bardzo delikatnymi ruchami w prosty sposób zmieciesz nadmiar kurzu ze swojej kompozycji.

Dotyk – szkodliwy czy nieszkodliwy?

Kwiaty słyną ze swojej subtelności, delikatności i kruchości. Dotyczy to również kwiatów stabilizowanych, dlatego lepiej unikać częstego dotykania, żeby ich przypadkiem nie uszkodzić.

Wieczne róże to połączenie naturalnego piękna, elegancji i… trwałości. Jeśli tylko zapamiętasz powyższe zasady możesz być pewien, że będziesz się nimi cieszyć przez długi czas!