Podziękowania dla Rodziców

podziękowania dla rodziców

Rodzice… nasz nieoceniony skarb. To dzięki nim żyjemy i dzięki nim jesteśmy tacy, a nie inni. To oni nas wychowali i ukształtowali, przekazali wartości i nauczyli, jak kochać i być kochanym. Wesele jest takim dniem, w którym warto im za to podziękować. To piękna, głęboko zakorzeniona tradycja polskich wesel.

Podziękowania dla rodziców odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego nie możecie o nich zapominać. Dają one możliwość wyrażenia wdzięczności rodzicom za trud wychowania, za wszystkie lata troski i miłości, za cierpliwość i siłę, za ogromny wkład w Wasze życie. To chwila wyjątkowa, ponieważ Wasi rodzice będą przeżywali dzień Waszego ślubu jak nikt inny obecny na tym przyjęciu. Oto dzieci, które jeszcze przed chwilą siedziały im na kolanach, obsypywały buziakami, rysowały laurki i robiły psoty – dziś rozpoczynają nowy etap w swoim życiu.

Dlatego zadbajcie, by klimat podziękowań był równie wyjątkowy.

Jak przygotować podziękowania dla rodziców?

No cóż, tak naprawdę ile par, tyle pomysłów na formę podziękowań. Możliwości jest naprawdę wiele, a od Waszej kreatywności i zaangażowania zależy, na co postawicie.

Mówi się, że nie ma podziękowań dla rodziców bez odpowiedniej muzyki. Niegdyś koronnym utworem na każdym weselu było „Mam cudownych rodziców” Urszuli Sipińskiej, dziś jednak, choć nadal wzruszający, jest też on bardzo powtarzalny. Dlatego wiele młodych par wybiera inne piosenki, zwłaszcza, że powstaje ich coraz więcej i są równie piękne (jak np. Moi kochani rodzice” zespołu Jack). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać utwór, który Wasi rodzice bardzo lubią lub po prostu muzykę z ich młodzieńczych lat.

Warto też wcześniej przygotować sobie treść podziękowań, by nie zapomnieć o niczym, co chcielibyście w tej ważnej chwili im przekazać. Coraz częściej Pary korzystają z cudów techniki i po prostu nagrywają film, który zostaje wyświetlony w odpowiednim momencie. Jest to bardzo atrakcyjna forma, która w dodatku zaoszczędza stresu Młodej Parze – w końcu film można kręcić kilka razy i wybrać najlepszą wersję, na żywo natomiast mamy tylko jedną szansę. Film pozwala nam także na „wmiksowanie” w słowa podziękowań zabawnych scen z naszego życia, pokazania wspólnie odwiedzanych niegdyś miejsc czy po prostu zdjęć Młodej Pary – tych z czasów, zanim się poznali, jak i tych z okresu narzeczeństwa. Płyta z takim filmem z pewnością będzie wspaniałym dodatkiem do prezentu i niesamowitą pamiątką tej chwili.

Do podziękowań niemal zawsze dołączone zostają również prezenty oraz…kwiaty. Właściwie coraz częściej ojcowie dostają w upominku jakiś ulubiony alkohol, natomiast kwiaty wręczane są mamom. I tu do akcji wkraczamy my 😉

podziękowania dla rodziców

Jakie kwiaty wybrać na podziękowanie dla rodziców?

W tym zakresie jest pełna dowolność, ważne jest jednak, by kwiaty były wyjątkowe, podkreślały wagę tej chwili i Waszą miłość do rodziców. Najczęściej wybierane, ze względu na swój niepowtarzalny charakter i symbolikę, róże. W przypadku podziękowań dla rodziców kolor nie ma większego znaczenia, warto jednak rozważyć wybranie ulubionych kwiatów Waszych mam. W przypadku, gdy nie wiecie, co najbardziej lubią – postawcie na klasykę, czyli róże w odcieniach czerwieni, bieli, różu, fioletu czy brzoskwini.

podziękowania dla rodziców

A jeśli zależy Wam, by Wasi rodzice mogli się cieszyć tym upominkiem dłużej – wybierzcie róże wieczne Rose Belle, które, dzięki procesowi stabilizacji, pozostają piękne przez minimum dwa lata!

Więcej o zaletach naszych kwiatów przeczytacie w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów.

Kwiaty podarowane podczas podziękowań dla rodziców to nie tylko okazanie wdzięczności za wszystkie lata razem. To także pokazanie przywiązania, szacunku i miłości, należy je więc wybrać z jak największą dbałością.