Dzień Ojca. Kwiaty dla mężczyzny?

kwiaty dla taty

23 czerwiec to data szczególna, ponieważ właśnie wtedy w Polsce obchodzimy Dzień Ojca. Jest to dzień o tyle ważny, że bardzo często ojcowie nie są odpowiednio doceniani. A przecież tato, choć więcej pracuje i rzadziej bywa w domu, jest wsparciem dla mamy w codziennych trudach wychowania, oparciem dla swoich dzieci, dba, żeby im niczego nie brakowało. To idealny moment, by mu za to podziękować i w tej podzięce obdarować go wyjątkowym podarunkiem. Zapewne wielu z Was zastanawia się teraz, co kupić swojemu tacie na tę okazję. I czy kwiaty dla mężczyzny będą na miejscu?

Prezent na Dzień Ojca 

Wybranie odpowiedniego prezentu dla taty bywa kłopotliwe. Ale nie oznacza to, że jest niemożliwe!

Jaka jest nasza rada? Przede wszystkim weź pod uwagę, co Twój tato lubi najbardziej. Może w wolnych chwilach wędkuje albo majsterkuje – wtedy idealnym prezentem będzie zestaw nowych wędek lub skrzynka z narzędziami. A może woli jednak uprawiać sport? Wybierz dla niego coś, co będzie mu do tego przydatne. Jeżeli nadal nie wiesz, co sprawiło by radość Twojemu tacie, może pomyśl, co ułatwi mu pracę – eleganckie spinki do mankietów czy nowy krawat dla biznesmena, a może nowoczesna nawigacja dla zawodowego kierowcy?

kwiaty dla taty

Niezależnie od tego, co wybierzesz, do prezentu na Dzień Ojca śmiało możesz dołączyć… kwiaty! Nie zastanawiaj się, czy kwiaty dla mężczyzny to dobry pomysł. My wiemy, że tak! Dostajemy mnóstwo zapytań o to, czy wypada wręczać kwiaty mężczyźnie. Odpowiadamy więc: ależ oczywiście! Dlaczego miałoby nie wypadać? Przecież kwiaty to niezwykle uniwersalny i ponadczasowy podarunek lub dodatek do większego prezentu. A jeśli do tego jest wyjątkowo elegancki i trwały… to sprawi ogromną radość! Mężczyźni również lubią kwiaty, choć najczęściej się po prostu do tego nie przyznają 😉

Co mamy na myśli pisząc „trwały”? Mężczyźni do prezentów mają bardzo praktyczne podejście. Nie lubią takich, które po tygodniu będą musieli wyrzucić, a więc zwykłe, cięte kwiaty sprawią im radość tylko na chwilę, ale potem pojawi się niesmak, że kwiaty zwiędły i trzeba się ich pozbyć. Rozwiązaniem mogą być kwiaty wieczne, które, choć żywe, dzięki procesowi stabilizacji, zachowują swój urok na minimum dwa lata!

kwiaty dla taty

Wieczne róże dla taty na Dzień Ojca

O wszystkich zaletach wiecznych kwiatów pisaliśmy w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów. Najważniejszą z nich jest trwałość, dzięki której Twój tato będzie się mógł cieszyć ich czarem o wiele dłużej. To idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy lubią praktyczne prezenty. Z pewnością taki podarunek będzie miłą pamiątką i wywoła uśmiech na twarzy Twojego taty, ilekroć tylko na niego spojrzy. I przypomni mu, jak wiele dla Ciebie znaczy, że jest dla Ciebie niezwykle ważną postacią w życiu. Autorytetem, za którym warto podążać i którego warto słuchać.

No dobrze, jakie więc kwiaty wieczne dla taty wybrać?

Podobnie jak w przypadku prezentów opisanych powyżej, warto wziąć pod uwagę upodobania taty. Jeśli wiesz, że nie przepada za czerwienią, trudno, żeby kupować mu róże akurat w tym kolorze. Uwaga! Nie musisz się martwić, jeśli Twój tato jest alergikiem! Róże wieczne Rose Belle poprzez proces stabilizacji zostały pozbawione alergenów, jest to więc w pełni bezpieczny prezent!

Powinieneś też pamiętać, jaką symbolikę niosą ze sobą poszczególne ich barwy (więcej o znaczeniu kolorów przeczytasz w artykule Mowa kwiatów. Jak dobierać kwiaty odpowiednio do okazji?

Choć w przypadku rodziców odcień kwiatów nie ma aż tak dużego znaczenia, jak przy innych okazjach, nadal są kolory, które lepiej pominąć. Oczywistym jest, że dla taty z pewnością nie będą pasowały różowe czy fioletowe róże, ale śmiało możesz wybrać czerwień (czy nawet burgund) lub granat. Jeśli nie jesteś do nich przekonany, możesz też postawić na klasyczną elegancję – czyli biel, która pasuje do każdej okazji.

kwiaty dla taty

Bukiet, Flower Box, a może coś innego?

Pytanie brzmi – a co będzie bardziej praktyczne? Jak już wspomnieliśmy wyżej, mężczyźni lubią praktyczne prezenty, a więc zamiast tradycyjnego bukietu lepiej postaw na inną formę. Flower Box nie wymaga dodatkowego naczynia i zdecydowanie lepiej się prezentuje, więc doskonale się tu sprawdzi.

Jeśli jednak do kwiatów chcesz dołączyć jakiś drobiazg – spinki do mankietu, karnet na siłownię, bilet na mecz – idealnym rozwiązaniem będzie Kompozycja Duo Box Special.

Natomiast brylant może być świetnym dodatkiem do większego prezentu jako delikatny kwiatowy akcent.

kwiaty dla taty

Gdy tato jest daleko…

Zdarzają się sytuacje, gdy dziecko mieszka z dala od taty. Dziś nie ma to znaczenia! Rose Belle daje Ci możliwość zamówienia prezentu dla taty prosto na jego adres! Nie zapomnij tylko poprosić o dołączenie odpowiedniego liściku. To będzie dla niego wyjątkowy Dzień Ojca 🙂

kwiaty dla taty