Wieczne kwiaty. Gratulacje z okazji narodzin dziecka

kwiaty na narodziny dziecka

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu zarówno jego rodziców, jak i ich bliskich. To piękny i wzruszający moment, a gratulacje z okazji narodzin dziecka stały się już elementem naszej kultury. Nic więc dziwnego, że jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w internecie brzmi „prezent z okazji narodzin dziecka”. To dało nam inspirację do napisania tego tekstu i odpowiedzenia na nurtujące Was pytania – co kupić nowo narodzonemu maleństwu i czy podarować też coś świeżo upieczonej mamie. A ponieważ naszą specjalnością są wieczne kwiaty jako pomysł na prezent – czujemy się kompetentni, aby na te pytania Wam odpowiedzieć 😉

Narodziny dziecka. Prezent dla noworodka

Nie będziemy oryginalni, jeśli powiemy, że najlepszy prezent dla noworodka to prezent… praktyczny. Warto więc postawić na coś, co przyda się młodej mamie w pierwszych miesiącach życia maleństwa – ubranka, pieluszki czy grzechotki.

Ale czy to jedyne pomysły na prezent dla dziecka? Może warto dodatkowo podarować coś, co będzie mniej praktyczne, ale będzie ciekawym elementem wystroju pokoju dziecka, przypominającym te wyjątkowe chwile?

I czy kwiaty dla dziecka to dobry pomysł? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Bo „to zależy”. Zwykłe kwiaty cięte mogą bowiem uczulić maleństwo, a w dodatku po kilku dniach zwiędną. Rozwiązanie? Kwiaty wieczne od Rose Belle! Ich główną zaletą jest trwałość – dzięki specjalnemu procesowi stabilizacji cieszą oko przez minimum dwa lata. Ponadto proces ten pozwala nam się pozbyć wszelkich alergenów , co sprawia, że są to kwiaty idealne dla alergików! Więcej o ich zaletach przeczytasz w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów.

kwiaty na narodziny dziecka

Wieczne kwiaty jako idealny prezent dla młodej mamy

Wybierając kwiaty dla młodej mamy warto jest kierować się jej upodobaniami. Jeśli nie ma swoich ulubionych lub nie znasz jej preferencji – postaw na klasykę, czyli róże, goździki czy hortensje. A jeśli dodatkowo zależy Ci, aby upominek był trwały i przypominał o cudownym dniu przez długi czas – wybierz kwiaty wieczne!

Zanim jednak dokonasz wyboru zapoznaj się z symboliką kwiatów. Pisaliśmy o tym w artykule Mowa kwiatów. Jak dobierać kwiaty odpowiednio do okazji. Sprawdź też, czego unikać przy wręczaniu kwiatów, aby nie popełnić faux-pas.

kwiaty na narodziny dziecka

Dlaczego róże?

Róże to nie tylko klasyczna elegancja, która sprawdzi się na każdą okazję. To również symbol prawdziwości uczuć i szacunku. Warto więc wziąć je pod uwagę jako główny element kompozycji. Na uwagę zasługują też goździki i hortensje, które będą stanowiły doskonały dodatek do róż.

kwiaty na narodziny dziecka

Wieczne kwiaty – jaki kolor wybrać z okazji narodzin dziecka?

Mówi się, że dopasowanie barwy kwiatów do płci dziecka będzie miłym akcentem. Oczywiście można to zrobić, ale nie jest to konieczne. W tym wypadku śmiało możesz wyjść poza schemat, zwłaszcza, że kwiaty mają być prezentem dla mamy, warto więc trafić w jej gusta. Doskonale się tu sprawdzą kwiaty w odcieniach różu, ale równie dobrze możesz wybrać bukiet w kolorze jasnego fioletu, delikatnej brzoskwini, a nawet białe, jako symbol niewinności i wielkiego szczęścia.

Narodziny dziecka. Wieczne kwiaty dla żony od męża

Narodziny Waszego dziecka to z pewnością wielkie wydarzenie w Waszym życiu. To też doskonały moment, by wyjątkowym upominkiem wyrazić miłość do żony, wdzięczność za „nowe życie” oraz szacunek za trud i wysiłek związany z porodem. A skoro okazja jest niebywale wyjątkowa, to i prezent dla żony musi być wyjątkowy 😉 Idealnym wyborem w tym przypadku będzie Flower Box z pięknymi, czerwonymi różami, który doskonale podkreśli podniosłość tej chwili.

kwiaty na narodziny dziecka