Kwiaty na ślub

Sezon ślubny w pełni i wielu zaproszonych na ślub gości zastanawia się, czy i jakie kwiaty kupić w prezencie dla Młodej Pary. W ostatnich latach pary biorące ślub coraz częściej proszą, aby rezygnować z kwiatów na rzecz np. butelki wina lub datku na cele dobroczynne. Często jest to podyktowane względami praktycznymi – zwykłe kwiaty szybko więdną, a stosy opadających płatków przez kilka dni po ślubie nie upiększają mieszkania, tylko co najwyżej sprawiają kłopot. Z drugiej jednak strony kwiaty na ślubie to wielowiekowa tradycja i piękna dekoracja. Ich brak zubaża nasz prezent wizualnie. Jak wybrnąć z tej sytuacji? Przecież nie damy w prezencie sztucznych kwiatów!

My proponujemy dodać do wina, kuponu totolotka, wpłaty na schronisko dla zwierząt czy dowolnego innego prezentu, którego życzą sobie Młodzi (należy uszanować wyrażoną wprost prośbę), kwiaty wieczne Rose Belle – bukiety stworzone z prawdziwych kwiatów, które będą cieszyły oko przez minimum dwa lata!

Wieczne róże to doskonały dodatek do prezentu ślubnego

O zaletach wiecznych kwiatów pisaliśmy już wielokrotnie, np. w Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów.
Wieczne róże będą jednak szczególnie dobrym dodatkiem do prezentu dla Młodej Pary: są piękne, naturalne, wygodniejsze w transporcie niż zwykły bukiet, a co najważniejsze – trwałe. Dzięki temu będą cieszyć oko dłużej i zniknie podstawowy problem z naręczami więdnących bukietów w dwa dni po ślubie.

Jakie kwiaty są na miejscu jako prezent ślubny?

Kwiaty na ślub wybierz starannie, aby nie popełnić gafy. Po pierwsze – stonowane, jasne kolory. Idealne będą pastelowe róże – te w delikatnych odcieniach różu, fioletu czy brzoskwini, jak również biała klasyka. Jasne barwy symbolizują czystość i niewinność, będą więc doskonałym wyborem. Zdecydowanie natomiast unikaj czerwieni, gdyż jest to kolor zarezerwowany dla romantycznych, miłosnych wyznań.

Zadbaj też, aby bukiet nie zawierał za dużo sztucznych dodatków, które mogą go zdominować estetycznie. Granica między elegancją a kiczem może być cienka. Lepiej postawić na minimalizm.
Jeśli znasz gusta i preferencje Młodej Pary, postaraj się wybrać taki prezent, aby w nie trafić. W innym wypadku stosuj klasyczne rozwiązania.

kwiaty na dzień kobietKwiaty na ślub… Tylko w jakiej formie?

Wybierając kwiaty na prezent ślubny warto postawić na bukiet lub Flower Box. Zdecydowanie nie sprawdzą się kwiaty doniczkowe, które przychodzą do głowy ze względu na trwałość. Ten problem jednak rozwiążesz kupując nasze kwiaty stabilizowane. Doniczki byłyby w tej sytuacji najczęściej uznane za mało gustowne.
Savoir-vivre nie określa za to wielkości bukietu czy Flower Boxa. Zależy to wyłącznie od Ciebie i podobnie jak liczba kwiatów, w przypadku prezentu ślubnego, nie ma większego znaczenia. Ogólna zasada mówi, że jeśli kwiaty są tylko dodatkiem do większego prezentu – mogą być skromniejsze. Jeśli są głównym komponentem prezentu – lepiej postawić na większe rozmiary.

Kto powinien wręczać kwiaty Młodej Parze?

Są pewne zasady kwiatowego savoir-vivre, o których należy pamiętać, by nie popełnić gafy. Oprócz dopasowania kolorystyki kwiatów, ważne jest także ich odpowiednie wręczanie.
Kwiaty powinna otrzymywać zawsze Panna Młoda, natomiast jeśli oprócz nich masz jeszcze inny prezent – wręcz go Panu Młodemu. Nie zapominaj, że kwiaty należy podawać główkami keluaran macau do góry i w taki sposób, by Młoda mogła je oprzeć na swoim lewym przedramieniu.

W naszej kulturze przyjęło się też, że to mężczyzna wręcza kwiaty kobiecie. W przypadku wesela jednak możemy przymknąć na tę zasadę oko i kwiaty Pannie Młodej może podarować kobieta.