Kwiaty – najpiękniejszy prezent na Dzień Kobiet

kwiaty na dzień kobiet

Powoli zbliża się marzec, a wraz z nim jedno z najpopularniejszych świąt na świecie – Dzień Kobiet. Wręczanie w tym dniu upominków, nawet drobnych, to piękna tradycja. Warto oczywiście pamiętać nie tylko o ukochanej, ale także o mamie, siostrze, babci czy koleżankach z pracy. Każda kobieta zasługuje na to, co najlepsze, a więc wybór podarunku nie powinien być przypadkowy. Dlatego też wielu mężczyzn stawia na kwiaty – najpiękniejszy prezent na Dzień Kobiet.

Kwiaty – najpiękniejszy prezent na Dzień Kobiet

Sposobów na wyrażenie uznania i docenienie kobiet jest wiele. Ale to właśnie kwiaty stały się symbolem ich święta. Pewnie dlatego, że tak bardzo kojarzą nam się z kobietami – ich naturalne piękno, delikatność, subtelność, różnorodność. A poza tym – czy znacie jakąś dziewczynę, która nie lubiłaby tych wspaniałych roślin?

Wieczne róże pomysłem na prezent

Czy patrzyłeś kiedyś na więdnący bukiet róż i żal Ci było, że tak szybko to się dzieje? Czy zastanawiałeś się, czy to zjawisko można jakoś zatrzymać lub spowolnić? My tak! Rose Belle, dzięki unikalnemu procesowi stabilizacji, wydłużyło trwałość róż do minimum dwóch lat! Wszystko po to, by zatrzymać w kadrze ich urok i czar.

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet wybrać?

Na tego typu pytania zawsze odpowiadamy: „to zależy”. To zależy, kim dla Ciebie jest kobieta, którą chcesz obdarować. Ile dla Ciebie znaczy? Co Was łączy? Co chcesz, aby Was łączyło? Dopiero, gdy odpowiesz sobie na te pytania, możesz zdecydować, które kwiaty będą dla niej najbardziej odpowiednie. Dlaczego? Ponieważ niosą ze sobą pewną symbolikę, o czym pisaliśmy m.in. w artykule Mowa kwiatów. Jak dobierać kwiaty odpowiednio do okazji?

Zapewne zastanawiasz się teraz, czy faktycznie kolor kwiatów i ich gatunek jest taki ważny. Jest. Od wieków każda roślina miała jakieś określone znaczenie. Kiedyś bardzo przestrzegano zasad kwiatowego savoir-vivre. I choć dzisiaj wiele osób nie trzyma się ich sztywno, warto o nich pamiętać.

Prezent dla ukochanej na Dzień Kobiet

kwiaty na dzień kobiet

Myśląc o kwiatach dla żony lub narzeczonej niekoniecznie musisz się kierować powyższymi zasadami. Wasze relacje bowiem rządzą się swoimi prawami i możesz po prostu wybrać kwiaty, które najbardziej lubi Twoja ukochana. Jeśli jednak nie znasz jej upodobań lub zależy Ci, aby podarowane róże wyraziły Twoje uczucia za Ciebie – warto poznać ich przesłanie. Jakie ono będzie zależy od koloru płatków. Więcej na ten temat znajdziesz w kolejnym artykule Prezent dla ukochanej z okazji Dnia Kobiet.

Najlepsze kwiaty dla mamy, babci, siostry

 

Pamiętaj, że Dzień Kobiet to święto wszystkich pań, warto zatem docenić i obdarować kwiatkiem również te, które są zawsze blisko Ciebie. To doskonały moment, by podziękować im za miłość i troskę.

Idealne na tę okazję będą róże w odcieniach różu i fioletu, które podkreślą ich kobiecość. Kolor żółty i biały natomiast wyrażą wdzięczność i uczucie przyjaźni. Jeśli myślisz o czerwonych różach – raczej unikaj okazałych bukietów, lepiej postawić na długą, pojedynczą różę, która podkreśli łączącą Was więź.

kwiaty na dzień kobiet

Prezent dla koleżanki z pracy

Tradycją stało się już obdarowywanie drobnymi upominkami również koleżanek z pracy. Jest to bardzo miły gest, który z pewnością doceni każda kobieta. Jeśli i Ty masz to w planach – pamiętaj, że w tym przypadku symbolika kolorów kwiatów na największe znaczenie!

Z całą pewnością musisz unikać okazałych bukietów, a już zwłaszcza czerwonych – może to zostać niefortunnie odebrane, bowiem kolor ten zarezerwowany jest do miłosnych wyznań. Jeśli zatem nie łączy Was nic więcej, jak tylko koleżeństwo – pomyśl o innym kolorze. Dobrze się sprawdzi delikatny róż i fiolet, jako podkreślenie kobiecości lub kolory żółty i biały, które świadczą o przyjaźni i niewinności.

Kompozycje z wiecznych róż na Dzień Kobiet

kwiaty na dzień kobiet

Wieczne róże mają jeszcze jedną zaletę – pozwalają na większą kreatywność w tworzeniu kompozycji. Dzięki temu nie musisz się ograniczać jedynie do zwykłego bukietu. W naszej ofercie znajdziesz również  nowoczesne i modne Flower Boxy oraz unikalne róże w szkle.

Bez względu na to, co wybierzesz, z pewnością odda to Twoje emocje i sprawi uśmiech na twarzy obdarowanej kobiety. Jest to doskonały pomysł na prezent z okazji Dnia Kobiet nie tylko dla żony czy narzeczonej, ale również i innych bliskich Ci pań oraz koleżanek.