Kwiatowe prezenty wiosną

kwiatowe prezenty

Kwiaty są nieodłącznym elementem wiosny. Myślimy o niej, gdy tylko zobaczymy pierwsze przebiśniegi. Ich widok poprawia nastrój i dodaje energii. I, choć nie zawsze jesteśmy tego świadomi, uśmiechamy się do siebie na ich widok. To właśnie dlatego tak często są wybierane jako upominek na różne okazje, a o tej porze roku, po ponurej zimie, wyjątkowo działają na obdarowanych. Jak wybierać kwiatowe prezenty wiosną?

Wieczne kwiaty na wiosnę

Myśląc o wiośnie myślisz pewnie o żywych, ciętych kwiatach w wazonie w Twoim salonie. Takie też zwykle wybierasz na prezent. Pragniesz, by i Twoim bliskim przyniosły dużo radości i wprawiły ich w dobry humor. Jednocześnie z tyłu głowy masz też poczucie, że jest to „tylko na chwilę”, bo za kilka – kilkanaście dni Twój prezent zwiędnie. Kwiaty i ich ulotne piękno skłoniły nas, Rose Belle, do poszukiwania sposobu, aby ten proces powstrzymać. Pragnęliśmy, bo można było cieszyć się ich urokiem dłużej. I znaleźliśmy. To dzięki unikalnemu procesowi stabilizacji, któremu poddawane są rośliny, przedłużona została trwałość do minimum dwóch lat. O ich sekrecie pisaliśmy w artykule Wieczne róże – ulotne piękno zatrzymane na dłużej. Taki kwiatowy prezent wiosną z pewnością wprawi w fantastyczny nastrój niejedną osobę.

Kwiatowe prezenty wiosną. Magia kolorów

kwiatowe prezenty

Natura budzi się do życia po zimie z wielkim impetem, oferując nam całą feerię barw. Jednak myśląc o prezencie musisz pamiętać, że każdy kolor niesie ze sobą jakiś symbol, nie każdy więc będzie odpowiedni dla każdego i na każdą okazję.

Wiosna kojarzy nam się głównie z jaskrawymi kolorami, ale wcale nie musisz się do nich ograniczać. Śmiało możesz postawić na odcienie różu, fioletu i brzoskwini, które będą odpowiednie zarówno dla bliskiej Ci kobiety, jak i koleżanki czy szefowej. Uważaj z czerwienią – jest ona zarezerwowana na miłosne wyznania. Natomiast kolor żółty będzie idealny dla przyjaciółki. Więcej na temat doboru kwiatów pisaliśmy w artykule Mowa kwiatów. Jak dobierać kwiaty odpowiednio do okazji.

Na jaką formę kwiatowego prezentu postawić?

To zależy. Każda z naszych propozycji doskonale sprawdzi się jako upominek, ale to Ty musisz zadecydować. Zastanów się, na ile znasz osobę, którą chcesz obdarować. Jest tradycjonalistką czy może preferuje oryginalne formy? W pierwszym przypadku możesz wybrać tradycyjny bukiet z wiecznych róż lub nieco bardziej nowoczesne Flower Boxy. W drugim natomiast możesz zaszaleć i wybrać którąś z naszym kompozycji w szkle.

kwiatowe prezenty

Jeśli wiesz, że lubi biżuterię, to może postawisz na coś bardziej unikalnego? Nasze kolczyki i wisiory z zatopionymi w żywicy roślinami zrobią wrażenie na niejednej kobiecie! Kwiatowe prezenty wiosną w takiej formie zdecydowanie sprawią ogromną radość obdarowanej osobie.

kwiatowe prezenty

Niezależnie od tego, co wybierzesz, uważaj, by nie popełnić faux-pas przy wręczaniu podarunku. Zajrzyj do naszego artykułu i sprawdź, czego unikać przy wręczaniu kwiatów.