Róże dla Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka celebrowane jest na całym świecie od wielu…wielu lat, a powodów do tego jest wiele. To właśnie dzięki dziadkom (w dużym stopniu) nasze serca wypełnione są miłością, troską, opieką , nauką o pielęgnacji tradycji rodzinnych, zasadach moralnych. Najlepszym wzorem odpowiedzialności, pracowitości i patriotyzmu jest Babcia i Dziadek.

Międzynarodowe święto

Jest takie miejsce na świecie, gdzie Dziadkowie swoje święto obchodzą przez cały rok, ludzie żyją bardzo długo, zdrowo, a przekroczenie 100 lat nie jest takie nadzwyczajne…to miejsce to Okinawa.”Kajimaya” to lokalne święto organizowane dla uczczenia 97.urodzin. Okinawczycy wierzą, że ten kto go dożył, jest obdarzony niezwykłą mocą, a przebywanie w jego towarzystwie pozwala z niej czerpać. Symbolem święta jest dziecięca zabawka-wiatraczek na patyku, ponieważ osoby starsze mają się cieszyć życiem niczym dzieci i korzystać z opieki innych.

W Japonii również darzy się wielkim szacunkiem osoby starsze, tam „Dzień Szacunku dla Wieku” („Keiro no Hi”) obchodzi się 15 września.

26 lipca, kiedy Kościół obchodzi dzień świętych Anny i Joachima- rodziców Marii i dziadków Jezusa, Brazylijczycy obchodzą święto Dziadków.

20 stycznia „Babin Den” obchodzi większa część Bułgarii. Interesujące jest, że w dniu babci świętują także bułgarskie mamy ze swoimi dziećmi.

Od 2010 roku w Australii obchodzą Dzień Babci i Dziadka w pierwszą niedzielę listopada.

W Wielkiej Brytanii National Grandparents Day obchodzony jest w pierwszą niedzielę października.

2 października Kościół obchodzi święto aniołów stróżów i dlatego we Włoszech postanowiono tego dnia uczcić również Dziadków, przecież oni są naszymi aniołami.

Pierwsza niedziela marca „Fete des Grand-meres” to we Francji Dzień Babci (ciekawe czy dziadek, jako mąż babci, może dołączyć do świętowania?)

W Ameryce Narodowy Dzień Dziadków ustanowiony został w 1978 roku przez Jimmy’ego Cartera na pierwszą niedzielę po święcie Pracy, które obchodzone jest w pierwszy poniedziałek września.

W Meksyku Dziadkowie świętują „Dia de Abuelos” w czerwcu.

A w Polsce jak wszyscy dobrze wiemy najcudowniejsze istoty, którymi bez wątpienia są Babcie świętują 21 stycznia, a super dżentelmeni Dziadkowie 22 stycznia.

Starość wbrew temu, co pokazuje moda mówiąca, że królować powinno piękno i młodość jest powodem do dumy.

Nam pozostaje pamiętać, szanować, kochać i dziękować za wsparcie, troskę i bezwarunkową miłość Babci i Dziadka. Za to wszystko należą się Im największe skarby świata … zacznijmy może od kwiatów, koniecznie róż RoseBelle.

RoseBelle dla Babci i Dziadka

W naszym sklepie przygotowaliśmy dla Was najpiękniejsze „rosebellki”:

  • cięta róża,
  • zestaw cięta róża w wazoniku menzurce,
  • kompozycje
  • piękne bukiety.
    Do każdego zamówienia złożonego do 18.01.2016 roku z dopiskiem Dzień Babci, Dzień Dziadka dołączymy ręcznie wykonaną kartkę.