Trendy kwiatowe 2021

Jeszcze nie pożegnało się z nami lato, a już mamy trendy kwiatowe na kolejny rok. Nowe kierunki związane są nieodmiennie z ogólnymi nastrojami i wyzwaniami, stawiane nam przez teraźniejszość. Obraz współczesnego świata odbija się także we florystyce i dekoracji wnętrz. Dowiedzcie się już teraz jaki trend kwiatowy króluje w 2021 roku! Tekst nasz opieramy na materiałach www. bloemenbureauholland.nl

Human Touch – trend kwiatowy dedykowany ludzkości

W obecnych niełatwych czasach pełnych niepokojów i zamętu potrzebujemy życzliwości, zaufania i indywidualności. W rezultacie w centrum uwagi dla produktów i marek staje ludzkość. Jak trend ten odwzorowuje się we wnętrzach? Kolorami natury, które mają tworzyć przytulne i bezpieczne przestrzenie. W przestrzeniach tych z pewnością miło będzie spotkać się w towarzystwie przyjaciół.  W bukietach królują nieregularne kształty i „niedoskonałości”. Kształty przypominają krągłości ludzkiego ciała, a struktury ludzką skórę, zmarszczki, struktury komórkowe. Jak widzimy trendy kwiatowe mogą naprawdę zaskoczyć!

trend kwiatowy 2021
trend kwiatowy 2021

 

Balanced Biotope – zrównoważony rozwój

Kolejny trend łączy się ze zrównoważonym rozwojem i pozytywnym spojrzeniem na klimat. Tutaj wszystko skupia się na naturze, materiałach pochodzenia biologicznego i ponownym wykorzystaniu przedmiotów. Organiczne kształty łączą się z solidnymi materiałami przemysłowymi. Różnorodna paleta kolorów łączy ze sobą odcienie szarości z żółto-zielonym, niebieskim i terakotą. We wnętrzach łączy się ze sobą kwiaty suszone i świeże rośliny, projekty zbudowane są z naturalnych struktur, które często są imitacjami drewna, czy kamienia.

trendy florystyczne 2021
trendy florystyczne 2021

Crazy Illusions – trend kwiatowy z iluzją w tle

Tutaj rządzi wolność, zabawa i przestrzeń, jasne kolory, kręgi i łuki. Fantazja łączy się z egzotyką, humor z kreatywnością. Zaciera się granica kiczu i dobrego smaku, dominują abstrakcyjne kształty tworzące obrazy, jak z pełnej wyobraźni książki dla dzieci. Malowane naturalne kwiaty łączą się z trawami i sztucznymi kwiatami, egzotyczne rośliny, takie jak ananasy i bromelie nadają kompozycjom tropikalnego klimatu.

trendy kwiatowe
trendy kwiatowe

Recentered Stage – zdecydowane barwy i kształty

Tutaj kolor staje się językiem i symbolem, opowieścią o marce, produkcie. Kształty są zdecydowane, geometryczne, linie wyraźne, podkreślone. Graficzne nadruki urozmaicają projekty i nadają im indywidualności. Użyte materiały uzależnione są od kształtów, to one wiodą prym. Łączenie kolorów staje się prawdziwą zabawą, bez jakichkolwiek ograniczeń. Zielenie, pomarańcze i fiolety tworzą mocne kontrasty, a jednocześnie jedną perfekcyjną całość. Jeśli chodzi o dobór roślin wszystko jest dozwolone. Żółte tulipany łączą się w jednej kompozycji z fioletowymi hiacyntami i różowymi daliami.

trendy dekoratorskie 2021 trend kwiatowy
trendy dekoratorskie 2021