Rose Belle przypomina, dziś są koleżanki IMIENINY

W Polsce jest zwyczaj świętowania imienin, czyli uroczystego obchodzenia dnia roku skojarzonego z imieniem noszonym przez daną osobę. Daty większości imienin wywodzą się z kalendarza chrześcijańskiego i wynikają ze wspomnienia w danym dniu świętego o tym imieniu.

 

Należy jednak pamiętać, że kalendarz liturgiczny na przestrzeni wieków ulegał zmianom, polegającym m.in. na IMG_9466zmianie daty wspominania poszczególnych świętych. Z tego też powodu powstało wiele rozbieżności między kalendarzem liturgicznym oraz świeckim, co więcej pojawiają się nowe imiona. Często popularność danego imienia rośnie za sprawą znanych osobowości ze świata kultury, czy polityki. Istnieje więc swoista i zmieniająca się w czasie moda na nadawanie takich a nie innych imion.

Jedno nie ulega żadnym modom, imieniny to z pewnością czas wręczania solenizantowi prezentów, składania życzeń i wspaniała okazja do celebracji w gronie najbliższych, przyjaciół.

Bukiecik Pudrowy Róż

Najpiękniejszym prezentem zwłaszcza dla kobiety w Dniu Imienin będą kwiaty, a najlepsze i najpiękniejsze znajdziecie w RoseBelle, www.rosebelle.eu.

Drodzy Panowie sprawdzajcie więc kalendarze, dziś (24.07) niechaj każda Kinga bukiecik róż w ręku trzyma, a w niedzielę (26.07) na poduszce Annę piękna, czerwona róża przywita.