Wakacje w ogrodzie różanym

RoseBelle IVJeszcze nie zdążyliśmy przyzwyczaić się do myśli, że „Wakacje, urlop czas zacząć”, a już jesteśmy wymęczeni upałem. Wychodzimy z domu i mamy klimatyczną Tunezję na własnym podwórku (jaka oszczędność). Aby uprzyjemnić Wam czas przy szklance mrożonej herbaty lub kawy przeniesiemy się do pięknych ogrodów różanych, ROZARIÓW.

Rozarium, ogród różany

Rozarium to ogród różany, w którym uprawiane i prezentowane są kolekcje róż, cechuje je bogactwo odmian tegoTivoli rodzaju kwiatu. Te piękne ogrody istniały już w średniowieczu, a upowszechniły się w XIX w. Pierwsze rozarium zostało założone przez Josephine de Beauharnais, pierwszą żonę Napoleona Bonaparte w La Malmaison (Francja). W chwili jej śmierci (rok 1814) w ogrodzie prezentowano wszystkie dostępne dotychczas odmiany róż, ok.400.

Geometryczny ogród

Ogrody różane charakteryzuje prosta, geometryczna architektura. Na każdej rabacie uprawiane są różne odmiany, ale dobrane są tak, aby zachowywały harmonię kolorystyczną kwiatów. Pomiędzy rabatami umieszczone są pergole, łuki i trejaże pozwalające na prezentację odmian pnących.

Europejskie rozaria

Brylant RoseBelle

 

Jeżeli jeszcze nie macie pomysłu na wakacyjny urlop, proponuje odwiedzenie pięknych, różanych ogrodów. Ich widok będzie ucztą dla oczu i duszy, może stać się również wyjątkową scenerią dla ważnego wydarzenia np. oświadczyny czy ślub.

 

 

Do najpopularniejszych europejskich rozariów należą:

– Europa-Rosarium w Sangerhausen (Niemcy) założone w roku 1903, największe na świecie. Na 15 ha zgromadzono 75 000 krzewów,

– Roseraie du Val-de-Marne (Francja),

– Rozarium Dolna Krupa (Słowacja),

– Rozarium w parku Bagatelle w Paryżu (Francja), odbywa się tam coroczny, międzynarodowy konkurs róż.

W Polsce przykładami rozariów są:

– Ogród Różany w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu,

– w Wilanowie i w parku przy zamku w Łańcucie,

– Rozarium Śląskie w Chorzowie, największe w Polsce, zajmuje 7 ha.

RoseBelle, Twój ogród różanyIMG_9234

Kiedy będziesz już mdleć z zachwytu i stwierdzisz, że chcesz cieszyć swoje oczy widokiem róż każdego dnia, pamiętaj, że jest RoseBelle, a wraz z nim stworzysz we własnym domu, mieszkaniu swoje prywatne, całoroczne rozarium. Nie musisz być wyspecjalizowanym ogrodnikiem, nie musisz podlewać, nawozić, pielęgnować każdego dnia naszych róż.

Róża RoseBelle została stworzona dla Twojej przyjemności,

aby cieszyć Twoje oczy

i skraść Twoje serce.

Szukajcie nas na dobrych stacjach paliw w Polsce i na terenie Niemiec.