Czym są wieczne róże? Tajemnica stabilizowanych kwiatów.

Natura jest niewątpliwie doskonałym twórcą, czy to możliwe, aby jej piękno uczynić bardziej trwałym?  Chociaż brzmi to jak historia dla miłośników fantastyki, jednak wieczne róże znane są już na wszystkich szerokościach geograficznych. Ich właściwości przyciągają coraz większą rzeszę zachwyconych fanów.

Czym są wieczne róże?

Wyobraźcie sobie, naturalną ciętą różę, właśnie wstawioną do wazonu, piękną i przyciągającą wzrok. Tydzień później róża ta wygląda równie atrakcyjnie i świeżo, pomimo, że w wazonie nie ma ani kropli wody. Miesiąc później kwiat nadal cieszy oczy, tak jak pierwszego dnia. I tak przez przynajmniej dwa lata. Czy to możliwe? Oczywiście, dzięki wyjątkowemu procesowi stabilizacji, który sprawia, że róże są jak „zatrzymane w kadrze”, ich świeżość i piękno zostają utrwalone na niesamowite 730 dni.

Jak powstają wieczne róże?

Najpierw wybiera się najpiękniejsze okazy w fazie pełnego rozkwitu. Następnie zanurza  się je w roztworze, którego głównym składnikiem jest gliceryna. Naturalne soki roślinne zastępuje się płynem stabilizującym, a zwykłe róże zamieniają się w magiczne wieczne kwiaty.

Czy stabilizacja zmienia naturalne kwiaty w sztuczne substytuty?

Absolutnie nie! Róże pozostają naturalnie piękne, ich płatki są miękkie i delikatne w dotyku, przy czym wydają się być bardziej odporne i wielokrotnie bardziej trwałe, nie potrzebują światła i wody. Niedowierzanie, zdziwienie, a nawet szok, są w tym miejscu jak najbardziej zrozumiałe, jednak zaufajcie nam – stabilizowane róże z pewnością skradną wam serce!

Stabilizowane róże – kwiaty, które się nie starzeją?

Nie ma rzeczy wiecznych, ale  stabilizowane  róże stają się wiernymi towarzyszami przez długie miesiące i lata. Są wojownikami, który przetrwają zmiany pór roku i ekstremalne temperatury, nie tracąc przy tym ani odrobiny urody i wdzięku.  Jeśli szukacie więc prezentu, który będzie piękny i nieulotny, to wieczne róże będą doskonałym wyborem.

wieczne kwiaty
wieczne kwiaty

 

stabilizowane róże
stabilizowane róże