Jak pielęgnować wieczne róże?

Stabilizowane róże nie różnią się wyglądem od normalnych ciętych róż. Czy jednak ich pielęgnacja jest podobna? Dowiedzcie się, jak dbać o wieczne róże, aby cieszyć się nimi jak najdłużej!

Czy stabilizowane róże potrzebują wody?

To najczęstsze pytanie, które słyszymy. Wieczne róże nie potrzebują wody, jest ona dla nich wręcz szkodliwa. Nie służy im także długotrwałe przebywanie w wilgotnym pomieszczeniu,  więc odradzamy stawianie ich np. w łazience. Pojedynczą różę albo bukiet  wstawiamy do pustego wazonu i nie pozwalamy, aby zapobiegliwa babcia albo ciocia, podczas niedzielnej wizyty, dolała do niego wody:)

W słońcu, czy w cieniu?

Stabilizowane róże nie lubią bezpośredniego słońca, unikajcie więc stawiania ich na parapecie okna, czy w innym bardzo nasłonecznionym miejscu. Nie znaczy to oczywiście, że musicie szukać dla nich najciemniejszego kącika, świetnie będą czuły się stojąc w jasnym, najlepiej honorowym miejscu:)

Rose Belle Box
Rose Belle Box

Czy wysokie i bardzo niskie temperatury szkodzą stabilizowanym różom?

Wieczne róże nie mają swojej ulubionej pory roku. Równie pięknie wyglądają w środku lata, jak i w czasie mroźnej zimy. Temperatury są im obojętne, co jest dodatkowym atutem podczas transportu.  A właśnie…

Jak transportować wieczne róże?

Jak wszystko – ostrożnie. Najlepiej w oryginalnym opakowaniu, które chroni przed zgnieceniem i wstrząsami. Z doświadczenia wiemy, że podróżują chętnie i na wszystkich szerokościach geograficznych prezentują się wspaniale.

Róża w brylancie
Róża w brylancie

Czy róże z Rose Belle są wrażliwe na dotyk?

Nawet jeśli to pytanie wydaje się Wam niepotrzebne, spotykamy się nader często z tym, że ciekawskie rączki chcą sprawdzić, czy „to prawdziwe kwiaty” i dotykają, ściskają i testują bez umiaru. Proces stabilizacji sprawia, że róże stają się bardziej odporne, ale oczywiście to ciągle jeszcze naturalne kwiaty, które trzeba raczej podziwiać niż testować.

Jak czyścić wieczne róże?

I to pytanie pada dość często. Odpowiemy pytaniem – czy odkurzacie normalne cięte kwiaty? Właśnie, oczywiście tego nie robicie, ponieważ  nie jest to konieczne. Stabilizowane róże nie są „łapaczami kurzu”, więc cieszcie się nimi i zapomnijcie o szorowaniu kwiatów:)

Wieczne róże są wybitnie nieskomplikowane i jeśli będziecie przestrzegali kilku podstawowych zasad, to te magiczne kwiaty będą cudowną dekoracją przez wiele, wiele miesięcy.

Wieczna róża RB
Wieczna róża RB