Aromaterapia jesienią i zimą

Długie dni w domu

Tegoroczną jesień i zimę spędzimy w domu, więc warto sprawić, aby czas był jak najprzyjemniejszy. Siedzenie w czterech ścianach nie musi oznaczać nudy i monotonii, wprost przeciwnie – możemy wrócić do dawnych hobby, przeczytać książki, na które dotychczas nie mieliśmy czasu, słuchać ulubionej muzyki czy uczyć się języków obcych. Powinniśmy także zadbać o fizyczną formę i zdrowie, jest to szczególnie ważne w czasie epidemii.

Jak przygotować wnętrze na przytulną jesień i zimę?

Jak sprawić, żeby we wnętrzu czuć się bezpiecznie i przytulnie? Ważną role odgrywa nastrojowe oświetlenie, dekoracje w ciepłych kolorach i kwiaty, które o każdej porze roku  dodają mieszkaniu świeżości i elegancji. Nie może zabraknąć także świec, które wieczorami dodają uczucia ciepła i komfortu. Jeśli zapalimy świece zapachowe, to będziemy mogli pobudzić kolejne zmysły i sprawić, że każdy wieczór będzie inny. Zima to także świetny czas do palenia kadzidełek, używanie olejków eterycznych i wosków.

Aromaterapia zapachy na zimę
Rose Belle

Jakie zapachy na zimę?

Jesienią i zimą chętnie kupuje się świece o zapachu świerkowych gałązek i korzennych ciastek, wanilii czy czekolady. Słodkie zapachy sprawiają, że czujemy się jak dzieci, które z niecierpliwością wyczekują nadejścia świąt. Jeśli wolimy świeże zapachy, to możemy wybrać nuty eukaliptusa, świerku i białego cedru. Producenci świec ciągle na nowo zaskakują nowymi zapachami na bazie owoców i przypraw np. żurawiny, jagód, porzeczek, goździków i cynamonu. Zapachy na zimę mają być tłem do długich rozmów, ciekawej książki i nastrojowej muzyki.

Po czym poznać dobre jakościowo zapachy do domu?

Dobrej jakości świece mają intensywny, ale nie duszący aromat. Palą się wiele godzin, wypalając się równo. Nie powodują podrażnień dróg oddechowych.

Aromaterapia zapachy na zimę