Dekoracje na Halloween

W tym roku jesień trochę straszna, więc Halloween nie ma szans nikogo przerazić. Może być jednak okazją do chwili wytchnienia od piętrzących się problemów i powodem do śmiechu. Jak wiemy, siła śmiechu jest ogromna:)

Kiedy jest Halloween?

Halloween obchodzimy 31 października, dzień przed świętem Wszystkich Świętych. W USA jest obchodzony bardzo hucznie, ale i u nas z każdym rokiem zdobywa na popularności. W sklepach pojawiają się czarno-pomarańczowe dekoracje i słodycze z upiornymi motywami, a cierpliwi rodzice drążą w domu dynie, by dzieci mogły zrobić z niej straszliwe lampiony.
Halloween to skrót od All Hallows’ Evening/Eve ( Wieczór/Wigilia Wszystkich Świętych), który poprzedza  All Hallows’ Day (Dzień Wszystkich Świętych).

dekoracje na Halloween
dekoracje na Halloween

Halloween to przede wszystkim zabawa!

Zdania na temat pochodzenia Halloween są podzielone. Pozostawmy za sobą próby przypisania Halloween mistycznego znaczenia i skupmy się na jednym – na zabawie. Każdy kto był na balu kostiumowym wie, że maskarada daje wiele radości nie tylko dzieciom, ale jest świetną szansą na niekontrolowane wybuchy śmiechu i beztroską zabawę. W tym roku dzieci nie mogą odwiedzać sąsiadów zbierając słodycze, a Halloween part musi ograniczyć się do kilku osób, ale możemy udekorować mieszkanie, założyć okropna maskę i urządzić sobie np. prawdziwy maraton filmowych horrorów.

Jakie dekoracje na Halloween?

Wiele osób przechowuje całe pudła lampek w kształcie duchów i ceramicznych dyń, pająków, pajęczyn i innych koszmarków, teraz warto je użyć:). Tylko ten jedyny raz obowiązuje hasło: im brzydsze, tym lepsze. Szczególnie dzieci uwielbiają przerażające maski i złowrogie postacie, w tym przypadku lęk jest wentylem bezpieczeństwa, po którym następuje śmiech. Jeśli urządzamy halloweenowe spotkanie dla dorosłych, to pozwólmy sobie na odrobinę szyku i elegancji. Na stole możemy położyć pomarańczowy obrus, ciemne świeczniki i czarne serwetki albo wszystko udekorować na czarno-biało. Kreatywność w tym przypadku nie ma granic, to my wprowadzamy reguły.

 Halloween
Halloween

Kwiaty, dynie albo kwiaty w dyniach…

Kwiaty są zawsze odpowiednią dekoracją, na Halloween mogą to być np. czarne róże, które prezentują się bardzo elegancko. Pięknie będą wyglądać też pomarańczowe kwiaty w ciemnych wazach, lub ciemnoczerwone róże. Próbowaliście kiedyś  zamienić dynię w wazon na kwiaty? Podjęliśmy się tego eksperymentu i efekt bardzo nas zaskoczył. Kompozycje wyglądają naprawdę wspaniale i mogą być nie tylko dekoracją halloweenową, ale uprzyjemniać nam długie jesienne dni. Oczywiście w naszej aranżacji użyliśmy stabilizowanych kwiatów, ponieważ są trwałe i odporne.
Życzymy Wam wesoło-koszmarnego Halloween!