Jak ożywić wnętrze na wiosnę? Inspiracje od Rose Belle.

W ostatnich dniach dostrzegamy coraz więcej promieni słońca, które przeplatają się z pochmurnymi dniami, a termometry pokazują kilka stopni więcej, niż jeszcze miesiąc temu. To znak, że powoli nadchodzi długo oczekiwana wiosna.
Zmieniająca się aura na zewnątrz poprawia nasze samopoczucie i dodaje nam energii. Jest to dobry moment, aby wprowadzić lekkie zmiany także w swoim domowym otoczeniu.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim schowaj wszystko, co kojarzy się z jesienią i zimą. Grube, ciemne koce zastąp lżejszymi w jasnych barwach. Przez najbliższe pół roku nie przydadzą Ci się też jesienne i zimowe dekoracje. Nadchodząca wiosna to również idealny moment na porządki – mycie okien, odświeżenie kanap itp. Zadbaj też o przyjemny i subtelny zapach, używając odpowiednich dyfuzorów, świec oraz kominków. W naszej ofercie znajdziesz produkty do aromaterapii, które idealnie wpasują się w wiosenny klimat. Postaw jednak raczej na kwiatowe i orzeźwiające zapachy, jak zapach kwiatu herbaty czy piękny i delikatny aromat słodkiej róży.

Wiosenne aranżacje wnętrz.

Jeśli jesteś już po wiosennych porządkach, pochowałeś zimowe dekoracje i odświeżyłeś swoje mieszkanie, możesz przejść do następnego kroku, czyli do wiosennej aranżacji wnętrz.
To czas, kiedy powinny królować jasne, ciepłe lub pastelowe barwy. I wcale nie musi to oznaczać remontu i wymiany mebli! Wystarczy, że trafnie dobierzesz kilka dodatków, a Twoje otoczenie zmieni swoje oblicze!

Popularne biele, szarości, czernie i brązy najlepiej przełamać soczystą zielenią lub pastelami. Doskonale wkomponują się też motywy kwiatowe – na obrusach, bieżnikach na stół, poduszkach na Twojej kanapie. Możliwości jest wiele, sam wybierz kolorystykę i motyw, który Ci odpowiada.
Jeśli w Twoim domu wiszą długie, ciemne i ciężkie zasłony – warto pomyśleć o ich zmianie na lżejsze i w jasnych barwach.

Kwiaty oznaką wiosny

Poza zmianą tekstyliów na te z motywami wiosennymi warto również pomyśleć o… żywych kwiatach. Zielone kwiaty doniczkowe ożywią Twój dom, ale doskonałą dekoracją będą także kwiaty wieczne od Rose Belle. O tym, czym one są i dlaczego warto je wybrać, pisaliśmy w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet.
W naszej ofercie znajdziesz wiele kompozycji, od pojedynczych róż, przez Flower Boxy, aż po niebanalne produkty, takie jak róża w szkle.
Wybierając różę solo warto postawić na kolor, który kojarzy się z wiosną – żółty, herbaciany czy różowy. Jedna, trzy czy nawet pięć róż w pięknym, jasnym lub szklanym wazonie z pewnością nada odpowiedniego, ale „lekkiego” charakteru Twojemu otoczeniu, w dodatku na długi czas.

Wiosenne aranżacje wnętrz

Flower Boxy z kolei są bardziej okazałe, dają też o wiele więcej możliwości. Tutaj również warto postawić na wiosenne kolory, choć w przypadku boxów można już nieco bardziej poszaleć. Wszystko zależy od Twojego gustu i otoczenia, w jakim miałby się taki Flower Box znaleźć. Jeśli kolory w Twoim salonie są intensywne – postaw na delikatny i subtelny box, jak ten pastelowy z hortensją w wersji DeLuxe.
Jeśli natomiast w Twoim domu brakuje kolorów, możesz wybrać czerwienie i mocne róże, jak wrzosowy box z różowymi goździkami.

Wszystkie te propozycje idealnie wpasują się w każde wnętrze i niezależnie od wybranej kolorystyki – ożywią je i pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie.