Kwiatowe dekoracje na wielkanocnym stole

Wielkanoc już się zbliża, a my, natchnieni wiosenną aurą, przygotowaliśmy garść inspiracji na świąteczne dekoracje stołu.

Nie od dziś Święta Wielkanocne kojarzą nam się z wiosną, w końcu to czas, kiedy możemy podziwiać budzącą się po zimie naturę i rozkwit barwnych kwiatów dookoła. Dlaczego by więc nie zabrać trochę tego klimatu do domu?

Wiosną królują kwiaty

Kwiaty są nieodłącznym elementem wiosny, warto więc wykorzystać je do dekoracji wielkanocnego stołu. Nie tylko ładnie się prezentują, ale przede wszystkim ich widok poprawia nastrój i dodaje energii. Należy jednak pamiętać, żeby zachować umiar – nadmiar wielkich bukietów na stole może przytłoczyć, a ilość dodatków wielkanocnych rozpraszać uwagę. Najlepiej wybrać jedną, nieco większą kompozycję (lecz nie za wysoką, aby Twoi goście siedzący naprzeciw siebie mogli swobodnie rozmawiać), a do niej dobrać kilka subtelnych dodatków, które rozłożysz na stole między talerzami (kilka maleńkich jajeczek, zajączek czy baranek w zupełności powinny wystarczyć). W końcu dekoracja jest tylko dodatkiem do wielkanocnych potraw. Pamiętaj, że minimalizm i prostota potrafią dać zachwycający efekt końcowy.

Kwiaty żywe czy sztuczne?

Zdecydowanie żywe! Zapewniamy, że każdy od razu rozpoznałby, że Twoja dekoracja jest ze sztucznych kwiatów. A to przecież naturalne kwiaty wprowadzają tak wyjątkowy nastrój i energię! Natomiast jeśli chcesz, by Twoja dekoracja przetrwała dłużej – koniecznie wybierz róże wieczne od Rose Belle. O tym, czym różnią się od ciętych kwiatów pisaliśmy w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet.

Kolor żółty kolorem Wielkanocy?

Żółty jest kolorem zdecydowanie dominującym podczas Wielkanocy. Wybierając jednak kwiaty w tym kolorze również zachowaj umiar, inaczej zamiast wiosennej elegancji na Twój wielkanocny stół wkradnie się kicz. Wystarczy subtelny bukiet lub delikatna kompozycja z żółtych kwiatów i kilka akcentów na stole, ale już raczej w innym kolorze. Jeśli postawisz na bukiet – kilka żółtych róż będzie doskonałym elementem dekoracji Twojego stołu. Dobrym rozwiązaniem będzie także jedna wieczna róża w wyjątkowym towarzystwie – sprawdź nasz zestaw Vase.

A jeśli nie kolor żółty?

To praktycznie każdy inny! Wiosna ma wiele odcieni i barw, więc cokolwiek nie wybierzesz – będzie dobrze. Warto jednak pamiętać, aby kolor kwiatów na stole współgrał z otoczeniem – kolorem ścian, zasłon czy nawet obrusu. Jeżeli zależy Ci na klasycznej i eleganckiej dekoracji – wybierz lepiej kolor biały, odcienie różu lub pomarańczy. Doskonałym, wiosennym akcentem na Twoim stole może być Flower Box DeLuxe pastelowy z hortensją lub wrzosowy ze stokrotkami.

Natomiast jeśli myślisz o czymś innym niż bukiet i box kwiatowy – z pomocą przyjdzie cała nasza kolekcja róż w szkle.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj, że przez dobór dekoracji wyrażasz też siebie. Przede wszystkim jednak dekoracje z kwiatów wiecznych muszą podobać się Tobie, w końcu to Twój wzrok będą one przyciągały przez następne minimum 2 lata!