Pierwsza Komunia Święta – jakie kwiaty wybrać na prezent?

Pierwsza Komunia Święta – jakie kwiaty wybrać na prezent?

Pierwsza Komunia Święta to szczególny moment w życiu każdego dziecka i jego rodziców. Długie przygotowania do przyjęcia tego sakramentu sprawiają, że jest to dla dziecka doniosła chwila, a piękne stroje, dodatki i prezenty potęgują te emocje.

Jak zatem sprawić, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy? No cóż, nie ma nic bardziej oczywistego i nic bardziej uroczystego niż… kwiaty. Są one doskonałym i uniwersalnym prezentem na każdą okazję, również I Komunię Świętą. W wielu parafiach jest też zwyczaj, że dzieci niosą ze sobą bukiecik.

Bukiet komunijny. Jakie kwiaty wybrać?

Przede wszystkim musisz pamiętać, że bukiet komunijny jest dla dziecka, ważne jest więc, by był niewielki, lekki i poręczny. Warto zastanowić się nad bukietem z kwiatów wiecznych, o ich zaletach pisaliśmy w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów. Oprócz tego, że kwiaty wieczne nie potrzebują wody, a więc nie zwiędną podczas uroczystości, są bardzo trwałe i będą niezwykłą pamiątką dla dziecka przez minimum 2 lata.
Zanim jednak wybierzesz ich kolor, zapoznaj się ze znaczeniem barw kwiatów – ich symbolikę znajdziesz w artykule Mowa kwiatów. Jak wybierać kwiaty odpowiednio do okazji.
Zdecydowanie unikaj czerwieni – jest to kolor zarezerwowany dla dorosłych i wskazuje na miłość i namiętność, nie będzie to więc stosowny wybór na Pierwszą Komunię Świętą. Postaw raczej na biel i pastele, które symbolizują niewinność i podkreślą uroczysty charakter tego dnia.

Kwiaty w prezencie komunijnym. Na co postawić?

O przewadze kwiatów wiecznych nad ciętymi pisaliśmy już wielokrotnie. Jeżeli stoisz przed wyborem prezentu dla dziecka z okazji jego Pierwszej Komunii Świętej, koniecznie zwróć uwagę na kolor kwiatów i ich symbolikę. Podobnie, jak w przypadku bukietu komunijnego, postaw na biel i pastele – delikatny różowy i błękitny.
Jeśli natomiast chodzi o formę prezentu – polecamy niezawodne Flower Boxy w rozmiarze S, Duo Boxy, które idealnie się sprawdzą, gdy chcesz podarować również biżuterię oraz brylanty jako drobny dodatek do większego prezentu. Nie ma nic piękniejszego, niż delikatny, subtelny, lecz wyjątkowo trwały prezent, który będzie przypominał o tej doniosłej chwili jeszcze przez długi czas.