Dzień Matki. Prezenty od serca.

Mama. Najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka – zarówno tego małego, jak i tego już dorosłego. Mama zawsze o nas dbała, uczyła nas mówić, chodzić, jeździć na rowerze. Gdy chorowaliśmy – spędzała bezsenne noce przy naszym łóżku. Pilnowała, żebyśmy nosili czapki i szaliki w zimie, a latem zabierała nas nad wodę. Przygotowywała dla nas drugie śniadanie do szkoły i obiad po szkole. Była naszym opiekunem, kucharzem, lekarzem, sprzątaczką, nauczycielką, przyjaciółką i dobrą wróżką, która potrafiła w mig zmienić nasz zły nastrój w lepsze samopoczucie. Zbliża się Dzień Matki. To doskonała okazja, by podziękować jej za wszystkie lata miłości i wsparcia. Okaż wdzięczność i pokaż, jak bardzo ją kochasz. Jeśli szukasz idealnego prezentu z tej okazji – świetnie trafiłeś! Rose Belle przygotowało mnóstwo nowości specjalnie dla Twojej mamy.

Jaki prezent wybrać na Dzień Matki?

Biżuteria, apaszka, fotoalbum, dobra książka… Możliwości jest wiele, ale nie od dziś wiadomo, że najlepszym prezentem lub dodatkiem do prezentu są kwiaty. Są stosowne zawsze i na każdą okazję. A jeśli w dodatku są to kwiaty wieczne…to będzie to wspaniały dowód szczerej wdzięczności i nieustannie trwającej miłości do mamy. Głęboka symbolika kwiatów pozwala bowiem na wyrażenie wielu uczuć i emocji.

Kwiatowy prezent dla mamy

Zatem – na jakie kwiaty postawić? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta i jednoznaczna, jak mogłoby się wydawać. To dlatego, że to, jakie kwiaty będą najodpowiedniejsze na tę okazję, wcale nie musi wynikać z konwencji, tradycji czy utartych schematów. Nie musi być też ściśle powiązane z symboliką kwiatów, choć dobrze ją poznać, aby nie popełnić faux-pas. Jeśli chcesz wiedzieć, jakich błędów unikać podczas wręczania kwiatów i bliżej poznać ich symbolikę, zajrzyj do naszego artykułu Poradnik Rose Belle. Co musisz wiedzieć o kwiatach i ich wręczaniu?. A wracając do pytania, jakie kwiaty wybrać dla mamy – odpowiadamy: najlepiej takie, jakie lubi!

No dobrze, a jeśli Twoja mama nie ma ulubionych kwiatów? Albo nie wiesz, które lubi najbardziej lub po prostu lubi wszystkie? Wtedy do akcji wkraczamy my!

Rose Belle to wyjątkowe róże wieczne, które, choć żywe, dzięki specjalnemu procesowi stabilizacji zachowują swój czar na minimum dwa lata. Wykazują się więc wyjątkową trwałością i sprawią, że Twoja mama będzie się mogła nimi cieszyć o wiele dłużej! Więcej o naszych kwiatach wiecznych i ich zaletach pisaliśmy w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów.

Różowe, fioletowe, a może herbaciane? Najlepszy kolor kwiatów dla mamy

Właściwie to nie ma uniwersalnego koloru, który pasowałby dla każdej mamy. Dużo bowiem zależy od jej upodobań, osobowości, ale też od wystroju wnętrza. Tak naprawdę każdy z tych trzech kolorów może sprawdzić się doskonale!

Wiele osób stawia na klasyczną czerwień, która, choć zwykle kojarzona z namiętnością i głębokim uczuciem, będzie również idealna dla mamy. Ale jeśli nie jesteś przekonany do czerwonych róż – sprawdź naszą ofertę na Dzień Mamy, przygotowaliśmy sporo pastelowych nowości, które z pewnością zachwycą każdą kobietę.

Różowe róże podkreślą kobiecość i delikatność, ale ich symbolika ma też „drugie dno”. Wręczając swojej mamie kwiaty w tym kolorze wysyłasz komunikat, że bardzo doceniasz jej obecność i okazujesz miłość i wdzięczność.

Róże w kolorze herbacianym wyrażają miłość i przyjaźń, ale symbolizują też wszelkie optymistyczne przesłania, jak gratulacje czy podziękowania właśnie.

Natomiast pastelowy fiolet, kolor niezwykle majestatyczny i dużo rzadziej spotykany, podarowany mamie będzie oznaczał „Jesteś cudowna, dziękuję!”.

Co oprócz kwiatów?

Tu już jest ogromne pole do popisu dla Ciebie! Zastanów się, co Twoja mama lubi najbardziej, o czym marzy, co sprawiłoby jej największą radość. Każda mama jest inna, a Ty najlepiej znasz swoją!
My możemy tylko podpowiedzieć, że poza kwiatami w naszej ofercie znajdziesz również piękne apaszki oraz wyjątkową, unikalną biżuterię. A jeśli Twoja mama ceni sobie magię aromaterapii tak samo jak my, z pewnością znajdziesz u nas coś zachwycającego!

Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, czy i jaki prezent dla swojej mamy wybierzesz, najpiękniejszym podarunkiem będzie dla niej Twój czas, przytulenie, bliskość. Jeśli jesteś daleko i nie możesz wręczyć jej kwiatów osobiście – chętnie wyślemy je w Twoim imieniu!