Bukiet ślubny – jak wybrać ten idealny?

bukiet ślubny

Nie ma wątpliwości, że kwiaty na ślubie podkreślają doniosłość chwili i wprowadzają w klimat pełen romantyzmu. Swojego symbolicznego znaczenia nabrały w czasach wiktoriańskich, kiedy to randki nie były tak proste, jak dziś i podlegały ścisłym protokołom, a klasom wyższym często towarzyszyła przyzwoitka. Kwiaty były sposobem na porozumiewanie się kochanków i od tamtej pory są nieodłącznym elementem uroczystości ślubnych.
I, choć dziś żadna para nie wyobraża sobie ślubu bez kwiatów i ślubnego bukietu, rodzaj kwiatów i kolorystyka przestały mieć większe znaczenie, stawia się już bardziej na osobiste upodobania.

 Jak wybrać bukiet ślubny?

Właściwie pod uwagę należy wziąć tutaj kilka czynników. Przede wszystkim – Twój bukiet ślubny musi odpowiadać Twoim gustom. Jeśli nie przepadasz za różami, trudno, żebyś szła z nimi do ołtarza.

Po drugie – powinien on być spójny z wystrojem kościoła i dekoracją sali, przynajmniej kolorystycznie.

Po trzecie – dopasuj go do koloru swojej sukni. O ile do bieli będzie pasował właściwie każdy kolor kwiatów, o tyle z ecru może być już nieco trudniej – do niej wybierz raczej odcienie żółci, różu, czerwieni, złota lub pomarańczy.

Po czwarte – weź pod uwagę swój wzrost i figurę. Paniom o drobnej budowie i niskim wzroście nie będą pasowały długie i kaskadowe bukiety, ponieważ jeszcze bardziej skrócą ich sylwetkę. Najlepiej kierować się zasadą, że im drobniejsza Panna Młoda, tym skromniejszy bukiet. Natomiast panie o wysokim wzroście i pełniejszych kształtach z powodzeniem mogą wybrać wszystkie długie i bardziej okazałe bukiety.

bukiet ślubny

Jakie kwiaty do bukietu ślubnego wybrać?

Najczęściej wybieranymi kwiatami do ślubnego bukietu są róże, choć całkiem sporą popularnością cieszą się także goździki, eustomy, tulipany, peonie, dalie i storczyki. Wybierając rodzaj kwiatów weź pod uwagę, jakiego kształtu będzie Twój bukiet – inne kwiaty będą pasowały do kulistego bukietu, a inne do kaskadowego.

bukiet ślubny

Dawniej wybór kwiatów był uwarunkowany ich symboliką, dziś już rzadko się na to patrzy. Podobnie jest z kolorystyką bukietu, choć dużo par w dalszym ciągu stawia na klasykę – biel i odcienie delikatnego różu. Biel kojarzy się z niewinnością, czystością i lekkością. Bukiet w tej barwie będzie delikatny, subtelny i uniwersalny. Natomiast różowy – to romantyzm i elegancja.

Kwiaty wieczne do bukietu ślubnego?

Zapewne niejedna Panna Młoda bardzo żałowała, że jej bukiet ślubny po kilku dniach stracił swój urok i nadawał się jedynie do wyrzucenia. Jeśli zależy Ci, aby Twój bukiet cieszył Twoje oczy i przypominał te cudowne chwile przez dłuższy czas – doskonale trafiłaś! Rose Belle to coś więcej niż tylko bukiet – to magia chwili, która trwa ponad 730 dni. Dzięki specjalnemu procesowi stabilizacji nasze róże zachowują swój czar na minimum dwa lata. Wybierając bukiet ślubny od Rose Belle, będziesz mogła się nim radować o wiele dłużej! Więcej o zaletach wiecznych róż przeczytasz w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów.

Kiedy wybierać bukiet ślubny?

Choć z pozoru wybór ślubnego bukietu wydaje się być rzeczą prostą, to należy pamiętać, żeby decyzję o jego kształcie, wielkości, kolorystyce i rodzaju kwiatów zostawić na…sam koniec. Dlaczego? Ponieważ, aby wszystko było ze sobą spójne, powinnaś już wiedzieć, jaką będziesz miała dekorację sali i kościoła, jak będzie wyglądała Twoja suknia, jak będziesz miała upięte włosy i jaki zrobisz makijaż. Dopiero wiedząc to wszystko będziesz wiedzieć, jakiego bukietu potrzebujesz.

 

bukiet ślubny