Kwiaty dla przyszłej narzeczonej. Zaręczyny

box zaręczynowy

Na przestrzeni czasu mogliśmy zaobserwować, jak zmienia się forma zaręczyn. Jeszcze kilka lat temu miały one bardzo oficjalny i podniosły charakter, dziś ich przebieg jest często bardziej swobodny. To od mężczyzny zależy, gdzie się oświadczy swojej wybrance, w jaki sposób to zrobi, czy i kto będzie przy tym obecny oraz co jej podaruje z tej okazji w prezencie oprócz pierścionka. I tutaj nasuwa się pytanie – czy kwiaty na zaręczyny są ich obowiązkowym elementem? Obowiązkowym może i nie, ale z pewnością będą doskonałym akcentem i podkreślą wyjątkowość tej chwili.

Kwiaty na zaręczyny. Jakie wybrać?

Niejednokrotnie wspominaliśmy już o tym, że kwiaty mają bardzo bogatą symbolikę, którą warto poznać, by nie popełnić faux-pas (pisaliśmy o tym w artykule Mowa kwiatów. Jak dobierać kwiaty odpowiednio do okazji?). Nie inaczej jest w kontekście zaręczyn. Pamiętaj, że kwiaty będą stanowiły nie tylko piękny dodatek do prezentu, ale i ukryty przekaz, który jeszcze bardziej podkreśli Twoje uczucia do przyszłej narzeczonej.

Najczęściej wybieranym gatunkiem kwiatów na oświadczyny są oczywiście róże. Nic dziwnego – symbolizują one głęboką miłość, oddanie i pożądanie. A jeśli w dodatku wybierzesz róże wieczne – będą one oznaczały trwałość Twoich uczuć. O zaletach kwiatów stabilizowanych pisaliśmy w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów.

Jakie kwiaty będą najlepsze dla przyszłej narzeczonej?

Jak w wielu innych przypadkach odpowiemy, że najlepsze na zaręczyny będą takie kwiaty, jakie przyszła narzeczona lubi najbardziej. Proste? Niezupełnie. Twoja wybranka niekoniecznie musi mieć swój ulubiony rodzaj. Może się też zdarzyć, że nie będziesz (jeszcze 😉 ) wiedział, jakie są jej upodobania. I co wtedy? Wtedy z pomocą przychodzimy my – specjaliści od prezentowych zadań specjalnych 😉

Skoro już ustaliliśmy, że najlepsze na zaręczyny wieczne róże, to czas na zastanowienie się, jakie kolory będą na tę wyjątkową okazję najbardziej odpowiednie.

Czerwień kolorem miłości

Myśląc o miłości i o zaręczynach większość z nas ma przed oczami kolor czerwony. I spaceman slot słusznie. Od wielu lat jest on uznawany przez wiele kultur za symbol głębokiego, namiętnego uczucia pełnego pożądania. Niezależnie od odcienia każda czerwień będzie idealna na oświadczyny. Niesie bowiem jasny i bardzo prosty przekaz: Kocham Cię i pragnę, byś była moja.

kwiaty na zaręczyny

A co jeśli Twoja ukochana nie lubi czerwieni? Nic straconego! Miłość wyznawać możesz wieloma kolorami.

Spójrz na świat przez różowe okulary

Róż i wszystkie jego odcienie również będą doskonałym prezentem dla świeżo upieczonej narzeczonej. Kolor ten jest symbolem uczucia pełnego romantyzmu. Obdarowując ukochaną różowymi kwiatami pokazujesz, jak bardzo doceniasz jej obecność.

kwiaty na zaręczyny

Pomarańczowy to zaszyfrowana wiadomość?

Czy wiedziałeś, że pomarańczowe róże niosą ze sobą ukryty przekaz? Mówi się, że jest to kolor z pogranicza żółci (oznaczającej przyjaźń) i czerwieni (symbolizującej miłość). Oświadczając się pomarańczowymi kwiatami mówisz swojej wybrance: Jesteś dla mnie ważna. Jesteś moją przyjaciółką i ukochaną jednocześnie. Kolor ten niesie ze sobą jeszcze jedno, w sumie ważniejsze przesłanie – Zróbmy następny krok!.

kwiaty na zaręczyny

Niebieskie kwiaty na zaręczyny?

Kolor ten jest chyba największym zaskoczeniem, ponieważ stał się nieoczywistym symbolem miłości i wierności. Niebieski bukiet podkreśli Twoje zaangażowanie i przywiązanie. Obdarowując nim przyszłą narzeczoną przekażesz jej komunikat: Chcę z Tobą być już na zawsze.

kwiaty na zaręczyny

Kwiaty na zaręczyny – w jakiej formie?

To pytanie z pewnością chodzi Ci teraz po głowie. Wybrać bukiet czy Flower Box? A może coś jeszcze innego? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. W naszym sklepie znajdziesz wiele pozycji, które z pewnością idealnie wpasują się w okoliczność zaręczyn. Jedną z najczęściej wybieranych kompozycji jest Box zaręczynowy, ale w brylancie pierścionek dla ukochanej będzie wyglądał równie pięknie.

Dla tych, którzy myślą o czymś bardziej okazałym, przygotowaliśmy wyjątkowe Flower Boxy w kilku rozmiarach. Jeśli natomiast jesteś tradycjonalistą, wybierz po prostu elegancki bukiet.

kwiaty na zaręczyny

Jedno jest pewne – niezależnie od tego, jaki kolor róż i jaką formę kompozycji wybierzesz – kwiaty i ich sekretna mowa stworzą wyjątkowy klimat i podkreślą uroczysty charakter zaręczyn.