Jesienne prezenty

Stało się, kalendarzowe lato dobiegło końca. Czas wyciągać z szafy ciepłe skarpetki i ugotować zupę dyniową, a potem udekorować mieszkanie w kolorach jesieni. Wrześniowe dni mogą nam przynieść jeszcze wiele słońca, ale przyroda za oknem zmienia się nieubłaganie i pora przygotować się na długie, szare wieczory i zimne poranki. Jednak nie znaczy to, że mamy szykować się na zimowy sen, jesień jest wspaniałym czasem, kiedy możemy cieszyć się długimi spacerami, smacznymi owocami i przepięknym widokiem za oknem.

żółte róże stabilizowane
żółte róże stabilizowane

Kolory jesieni

Kiedy na zewnątrz robi się żółto i pomarańczowo, mamy ochotę na zmianę dekoracji w domu. Chowamy powoli jaskrawe obrusy i lampiony w intensywnych zimnych kolorach, a wyciągamy z szaf cieplejsze narzuty, poduszki i dodatki w ciepłych barwach. Robimy dekoracje kwiatowe w odcieniach czerwieni i żółci. W lecie potrzebowaliśmy uczucia świeżości i przestrzeni, teraz zwracamy się ku przytulności.

Jesienne prezenty

Czy pora roku dominuje również pomysły na prezenty? Do pewnego stopnia tak, jesienią popularnym prezentem są kubki, zestawy herbat, ciepłe szale. Solenizanci dostają książki, płyty, świece zapachowe, delikatne praliny, czyli wszystko co może uprzyjemnić długie popołudnia i wieczory. Dodatkiem, który nigdy nie przestaje być aktualny są kwiaty. Ze względu na ich trwałość i odporność na zmiany temperatury, polecamy kwiaty stabilizowane. Będą one cieszyć obdarowaną osobę nie tylko jesienią i zimą, ale przez przynajmniej 730 kolejnych dni.

glass box
glass box

Jakie kwiaty wybrać jesienią?

Szczególnie popularne o tej porze roku są róże w odcieniach żółci i czerwieni, ale także pomarańczowe róże i goździki, hortensje w tonacji rdzawo-brązowej. Jeżeli potrzebujecie coś naprawdę imponującego, kosz z różami, albo box kwiatowy będą świetnym wyborem. Stabilizowane kwiaty występują także jako mniejsze kompozycje, które są nie tylko bardzo praktyczne do transportu, ale także bardzo oryginalne i zróżnicowane.

Jesienne okazje, jesienne podarunki

Oprócz jesiennych urodzin i imienin, tej jesieni mamy wiele uroczystości ślubnych, które też wymagają wyjątkowych podarunków. Prezent dla pary młodej lub podziękowanie dla rodziców? Boxy z wiecznymi kwiatami zachwycą nie tylko obdarowanych, ale także wszystkich weselnych gości. Kiedy inne kwiaty będą już tylko wspomnieniem, one będą jeszcze świeże i piękne. Nie zapominamy także o nauczycielach i ich październikowym święcie. Doceńmy ich starania i niełatwą pracę, symboliczny prezent wystarczy, aby pokazać, że ich praca jest dla nas bardzo ważna.

flower box żółty
flower box żółty

Jesienne prezenty – kreatywne opakowanie

Jesienne prezenty bardzo dobrze wyglądają w prostych i ekologicznych materiałach. Możemy wykorzystać pakunkowy papier i naturalny sznurek, bawełnianą koronkę,  a do tego suszone kwiaty i liście wycięte z papieru. Kreatywność nie stawia nam żadnych granic, a jesień jest długa i daje nam czas do twórczych działań.