Dzień Babci i Dziadka. Przekaż dziadkom najpiękniejsze życzenia!

Styczeń stoi pod znakiem dwóch wyjątkowych świąt, które nie powinny Ci umknąć. Mowa oczywiście o Dniu Babci i Dniu Dziadka – bardzo ważnych osób w życiu każdego człowieka.
O dziadkach należy oczywiście pamiętać przez cały rok, ale te dwa dni mają wymiar bardzo symboliczny. Niezależnie od tego, czy możesz być z nimi w ich święto, czy też nie, warto sprawić im prezent na znak Waszej miłości, szacunku i bliskiej relacji.
Wspominając domowe ciasta babci i jej pyszne obiady czy spacery z dziadkiem i wspólne łowienie ryb – przypomnij sobie, ile dla Ciebie znaczą.

Jaki prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka będzie najlepszy?

Przyjęło się, że w Dniu Babci i Dziadka małe wnuki wręczają swoim ukochanym dziadkom własnoręcznie wykonane laurki, ramki czy świeczki. A co podarować, gdy czujemy się już zbyt dorośli na zabawy klejem i kredkami? Tutaj już musimy wiedzieć, co nasi dziadkowie lubią oraz wykazać się równie sporą kreatywnością, jak za czasów dzieciństwa. Mogą to być czekoladki, fotoksiążka pokazująca Wasze wspólne przygody czy zestaw suplementów dla ich zdrowia. Ale do takiego prezentu zawsze warto dołączyć kwiaty. Piękna kompozycja zawierająca żywe wieczne róże, z osobistą dedykacją i życzeniami, to doskonały pomysł na prezent. Z całą pewnością zaskoczy Twoją babcię i dziadka, sprawiając im przy tym ogromną radość.

Kwiaty w pudełku dla Babci

Chyba nic tak często nie wywołuje jednocześnie uśmiechu i łez wzruszenia w oczach kobiety jak właśnie kwiaty podarowane ze szczerego serca. Nie inaczej jest w przypadku babć!
Jakie więc kwiaty sprawdzą się najlepiej?
Nie od dziś wiadomo, że uniwersalnym symbolem zaufania, miłości i szacunku jest róża. Ale doskonale sprawdzą się też inne kwiaty, jak hortensje i goździki, będące symbolem wdzięczności.

Jaki kolor wybrać dla babci?
Warto tutaj zwrócić uwagę na znaczenie poszczególnych kolorów kwiatów, choć ważne jest również to, jaki kolor lubi Twoja babcia. Przyjęło się, że najodpowiedniejsze dla babci będą róże herbaciane. Jest to mieszanka barwy czerwonej, świadczącej o miłości oraz żółtej, której podstawowym znaczeniem jest przyjaźń.
Jeśli jednak Twoja babcia najbardziej lubi róże czerwone lub różowe – postaw na ten kolor, w końcu to jej święto!
Flower Box pełen uroczych i wiecznych kwiatów będzie doskonałym symbolem radości ze wspólnie spędzonego czasu i miłości do najlepszej przyjaciółki z dzieciństwa, jaką jest babcia. Sprawdź nasze propozycje herbacianej, różowej oraz czerwonej kompozycji i wybierz tą najlepszą!

dzień babci i dziadka

Kwiaty dla Dziadka – czy wypada?

W naszej kulturze przyjęło się stwierdzenie, że mężczyznom nie wypada wręczać kwiatów, ponieważ kwiaty, delikatne i subtelne w swej naturze, zarezerwowane są dla kobiet. Nic bardziej mylnego!
Kompozycja pięknych i delikatnych róż może być bardzo udanym prezentem, zwłaszcza, gdy trafnie dobierzesz do niego dodatki.
W przypadku wyboru kwiatów dla dziadka postaw jednak na siłę prostoty i elegancji, wybierz kwiaty w ciepłej gamie barw, czyli czerwone, żółte lub, jak w przypadku kwiatów dla babci, pomarańczowe (herbaciane). Doskonale sprawdzą się też białe jako symbol szacunku. W dodatku biel ma także dodatkowe znaczenie – wskazuje na sekret. A któż inny jak nie dziadek zna więcej tajemnic dotyczących Twoich szalonych pomysłów i zabaw, w których często sam Ci pomagał?

Pamiętaj jednak o najważniejszym – to nie sam prezent sprawi Twoim dziadkom największą radość, lecz fakt, że o nich pamiętasz!
Jeżeli nie możesz się z nimi zobaczyć – zadzwoń z życzeniami, a prezent wyślij kurierem.