Kwiaty w hotelu, restauracji i kawiarni. Inspiracje od Rose Belle.

Przyjeżdżasz do hotelu, meldujesz się w jego recepcji i udajesz do pokoju. Na co zwracasz uwagę w pierwszej kolejności? Wchodzisz do restauracji czy kawiarni i zasiadasz do stolika – co dla Ciebie jest ważne zanim podejmiesz decyzję, czy coś zamówić?
Z pewnością w każdym z tych przypadków wystrój i estetyka będą elementem wspólnym, to one bowiem tworzą odpowiednią atmosferę i decydują o tym, czy klient zechce zostać na dłużej, coś zamówić i wrócić ponownie…
Jeśli prowadzisz jedno z tych trzech miejsc i chcesz, aby Twoi goście czuli się u Ciebie tak dobrze, jak Ty sam chciałbyś się czuć, ale nie do końca wiesz, jak mógłbyś zadbać o dekoracje – świetnie trafiłeś! Rose Belle przygotowało dla Ciebie garść inspiracji, dzięki którym dowiesz się, jak stworzyć atmosferę, którą Twoi klienci pokochają!

Kwiatowe dekoracje w hotelu

Recepcja

W każdym hotelu pierwszym miejscem, do którego trafia klient, jest recepcja. To jest Twoja pierwsza szansa na przyciągnięcie wzroku klienta, na sprawienie, by już na początku poczuł się u Ciebie błogo, a działania związane z procesem zameldowania przebiegły w przyjemnej atmosferze. Oczywiście żadna, nawet najpiękniejsza dekoracja, nie zastąpi atmosfery tworzonej przez Twoich pracowników. Obsługa klienta musi być na wysokim poziomie, jest ona jednym z najważniejszych kluczy do sukcesu. Zadbaj więc o odpowiednie przeszkolenie kadry oraz ich nienaganny wygląd.

Lobby i recepcja hotelu powinny stanowić miejsce przyjazne, to Twoja wizytówka. Lada recepcyjna, przy której goście dokonują meldunku, musi być zawsze czysta. Warto już tutaj dodać jakiś akcent kwiatowy w postaci niewielkiej kompozycji (lub dwóch po obu stronach, jeśli lada jest długa). Wybierz raczej kwiaty subtelne, pasujące kolorystycznie do wystroju wnętrza. Najlepiej sprawdzą się białe róże, ponieważ pasują do wszystkiego, natomiast pięknie wyglądać będą też kwiaty w różnych odcieniach różu i czerwieni.

Jeśli na ladzie brakuje Ci miejsca na kwiaty – nic straconego! Możesz postawić piękny wazon na podłodze w kluczowym punkcie pomieszczenia. Pamiętaj tylko, że w takim przypadku kompozycja musi być wysoka, aby była zauważalna.

 

Warto pomyśleć również o wygodzie swoich gości, zwłaszcza tych czekających w kolejce. Wygodne kanapy i fotele oraz maleńki stoliczek mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. A jeśli już mowa o stoliczkach – dlaczego nie wykorzystać ich przestrzeni do podtrzymania tej miłej atmosfery? Piękna róża w szkle z pewnością zachwyci każdego i sprawi, że oczekiwanie na swoją kolej będzie przyjemniejsze.

Pokój hotelowy – jak stworzyć niezwykłą atmosferę?

Nie ma nic bardziej oczywistego niż kwiaty! Ożywią każde wnętrze. Dzięki nim Twoi goście poczują się ważni. I chętnie będą do Ciebie wracać. Dlatego warto pomyśleć o delikatnym akcencie kwiatowym również w pokoju. Idealnie nada się tutaj kompozycja Box Glass, która łączy w sobie prostotę, piękno i subtelność.

A jeśli chcesz dać swojemu klientowi coś więcej, niż tylko doznania na miejscu – podaruj mu wyjątkową wieczną różę od Rose Belle! Gwarantujemy, że taki drobny upominek zapamięta na bardzo długi czas i z pewnością chętnie będzie do Ciebie wracał.

 

Hotelowe SPA a kwiaty. Czy warto?

SPA stanowi serce każdego hotelu. Tutaj goście mogą nie tylko zadbać o siebie, ale przede wszystkim się zrelaksować, odprężyć i wyciszyć. Pojawia się więc pytanie – czy w takim miejscu kwiaty są potrzebne, skoro klienci i tak dostają tutaj ukojenie? Opowiadamy z całą stanowczością: oczywiście, że TAK! Kwiaty podsycają przyjemne doznania tak samo, jak cicha, relaksująca muzyka! Wystrój SPA razem z całą gamą dekoracji z kwiatami włącznie powinien stanowić integralną całość.
Na co więc postawić? Pomysłów jest naprawdę wiele i wszystko zależy od Twojej kreatywności! Obrazy z wiecznych róż, mniejsze lub większe kompozycje w pięknym wazonie, róże w szkle… co tylko sobie wymyślisz. Pamiętaj jednak, by całość ze sobą współgrała i pasowała do wnętrza.

Dodając do tego świecę o przyjemnym zapachu patchouli i limonki możesz mieć pewność, że klient będzie chciał spędzić w Twoim hotelowym SPA jeszcze więcej czasu!

Sala spotkań w hotelu? Postaw na róże!

Jeśli w Twoim hotelu znajduje się sala, w której goście mogą spędzić miło czas – np. sala kominkowa, a nawet konferencyjna – zadbaj o jej wystrój! Spraw, by czuli się u Ciebie niezwykle dobrze. Bukiet czerwonych róż nada wnętrzu wyjątkowego charakteru i niebywałej elegancji. Dzięki temu drobnemu i prostemu zabiegowi atmosfera będzie o wiele bardziej przyjazna. Twoi klienci to docenią!

 

Kwiaty w restauracji i kawiarni. Po co to wszystko?

Restauracja i kawiarnia (również te hotelowe) to niezwykłe miejsca dostarczające człowiekowi doznań, które odbiera chyba wszystkimi swoimi zmysłami… Czując zapach, słysząc dźwięk parzonej kawy czy dotykając filiżanki już mniej więcej wie, jakiego smaku może się spodziewać. A co ze wzrokiem? No cóż, to zmysł, który od razu na wejściu daje sygnał do mózgu mówiący o tym, czy warto spróbować zamówić w tej restauracji danie… Bo czy jeśli wchodząc gdzieś masz wrażenie, że na sali panuje chaos, nic do siebie nie pasuje, nie czujesz fajnej, ciepłej i przyjaznej atmosfery – postanawiasz w tym miejscu zostać, czy raczej szukasz lokalu przyjemniejszego?

Dlatego jeśli prowadzisz lokal gastronomiczny i nie chcesz, by klienci już na wejściu rezygnowali – zadbaj o wystrój wnętrza. Zadbane, czyste stoliki i krzesła oraz ogólny porządek są najważniejsze. Ale pamiętaj, że jeśli klient zdecyduje się już usiąść przy stoliku – musi poczuć ten klimat! Drobny, kwiatowy akcent dekoracyjny na każdym stole z pewnością pomoże Ci stworzyć atmosferę zachęcającą do częstszych odwiedzin! W tym miejscu doskonale się sprawdzi wspomniana wyżej kompozycja Box Glass, róża w szkle, czy nawet wieczna róża w menzurce, będąca idealną dekoracją stołu w każdej restauracji czy kawiarni.

Kwiaty żywe czy sztuczne?

Oczywiście, że żywe! To one ożywiają wnętrze i poprawiają samopoczucie! A jeśli zależy Ci na tym, by były trwalsze i żebyś nie musiał ich co chwilę wymieniać – proponujemy wieczne kwiaty od Rose Belle. Są gwarancją świeżego wyglądu i czaru na minimum 2 lata, a to dzięki specjalnemu procesowi stabilizacji. Więcej o naszych różach i o tym, dlaczego warto wybrać właśnie kwiaty wieczne przeczytasz w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów.