Kolory lata. Wakacyjne kwiatowe aranżacje z Rose Belle

letnie aranżacje

Oficjalnie mamy lato – zarówno w kalendarzu, jak i na termometrach. To taki wyjątkowy czas, kiedy mamy ochotę „coś” zmienić w naszym otoczeniu. I wcale nie musi to oznaczać przestawiania czy wymiany mebli – najprościej przecież jest zacząć od zmiany…dekoracji. Dlaczego właśnie kwiatowe aranżacje? To proste! Wiosną i latem lubimy otaczać się kwiatami – dodają nam energii, poprawiają samopoczucie i sprawiają, że więcej się uśmiechamy.

Jakie kwiatowe aranżacje sprawdzą się w porze letniej?

Właściwie nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi – wszystko tak naprawdę zależy od Twoich upodobań i stylu, w jakim urządzone jest Twoje wnętrze. Należy jednak pamiętać, że mamy lato, warto więc postawić na letnie kolory kwiatów w pastelowych odcieniach różu, fioletu, brzoskwini. Doskonale sprawdzi się też kolor żółty oraz czerwony. Co najważniejsze – aranżując swój dom nie musisz zwracać uwagi na symbolikę kwiatów! Wystarczy kierować się swoim gustem i intuicją. Natomiast jeśli myślisz o kwiatowym prezencie dla kogoś bliskiego – koniecznie sprawdź Jak dobierać kwiaty odpowiednio do okazji? 

To tyle, jeśli chodzi o barwę. A co z gatunkiem kwiatów? Jeżeli chodzi o nas – od zawsze czujemy miłość do róż, hortensji i goździków. Nie będzie więc dla Ciebie nowością, jeśli wskażemy właśnie na te gatunki ;)

letnie aranżacje

Aranżacje kwiatowe na lato – w doniczce, cięte czy w jakiejś innej formie?

Tutaj ponownie Cię nie zaskoczymy i odpowiemy, że „to zależy”. To, jakie kwiaty sprawdzą się u Ciebie, zależy nie tylko od stylu Twojego wnętrza i Twojego gustu, ale również od… Twoich możliwości czasowych i zaangażowania w pielęgnację kwiatów.

Kwiaty cięte są piękne, ale nie są trwałe. Przy odpowiedniej pielęgnacji (wymiana wody w wazonie, podcinanie łodyg) wytrzymają maksymalnie 7-10 dni. Lato trwa zdecydowanie dłużej!

Kwiaty doniczkowe natomiast są trwalsze, ale wymagają Twojego sporego zaangażowania. Mowa oczywiście o podlewaniu, które w czasie upałów powinno odbywać się częściej, a w niektórych przypadkach nawet codziennie. Wiele kwiatów jest też bardziej wymagających jeśli chodzi o pielęgnację liści. I zdecydowana ich większość musi mieć dostęp do światła dziennego, co może być znacznym utrudnieniem w wyborze miejsca dla nich.

Ale nic się nie martw! Rose Belle wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Nasze kwiaty wieczne są trwałe, nie wymagają Twojego zaangażowania w pielęgnację i podlewanie i możesz je postawić w dowolnym miejscu w swoim domu (choć radzimy jednak unikać słonecznych parapetów). Więcej o pielęgnacji wiecznych kwiatów przeczytasz w artykule Jak dbać o kwiaty wieczne Rose Belle? 

Rose Belle, dzięki trwałości kwiatów, ma w swojej ofercie wiele form – od klasycznych i wyjątkowych Flower Boxów w różnych rozmiarach i kształtach aż po unikalne i nowoczesne Róże w szkle.

letnie aranżacje

To, jaką kompozycję wybierzesz, zależy tylko od Ciebie!