Klasyczne i modne kwiaty na rocznicę ślubu

kwiaty na rocznicę ślubu

Są takie dni, które są szczególnie ważne dla małżeństw. Jednym z nich jest rocznica ślubu. I chociaż swoje uczucia należy okazywać codziennie, to jednak tego dnia celebrujemy te najpiękniejsze chwile, gdy powiedzieliśmy sobie TAK! W rocznicę ślubu przypominamy sobie, dlaczego zakochaliśmy się w tej drugiej osobie i jak bardzo jesteśmy sobie bliscy. W naszej kulturze przyjęło się, że małżonkowie w tym dniu obdarowują się prezentami pokazując sobie, jak bardzo doceniają swoją obecność i wzajemną miłość. Tylko co podarować w prezencie swojej drugiej połówce? Na to pytanie mamy jedną odpowiedź – klasyczne i modne kwiaty na rocznicę ślubu będą zawsze trafionym prezentem!

Kwiaty na rocznicę ślubu czy może jednak inny prezent?

Zbliża się rocznica Twojego ślubu, a Ty wciąż zastanawiasz się, co podarować swojej ukochanej? Nie podamy Ci gotowego rozwiązania – w końcu Ty najlepiej znasz swoją żonę. Wsłuchaj się w jej potrzeby, pragnienia i marzenia. Może ucieszyłaby się z wyjątkowej i unikalnej biżuterii? A może marzy jej się wyjazd do SPA, gdzie oderwie się od codziennych obowiązków? Jeśli tak – z całego serca polecamy Rezydencję Nad Wodospadem – cudowne miejsce, gdzie wśród szumu wodospadu i śpiewu ptaków można się naprawdę zrelaksować.

Cokolwiek nie wybierzesz pamiętaj, że kwiaty na rocznicę ślubu będą idealnym dopełnieniem każdego prezentu.

Jakie kwiaty wybrać? 

I tutaj nie podamy Ci jednoznacznej odpowiedzi. Musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na upodobania Twojej żony. Jeśli jednak nie do końca wiesz, jakie kwiaty lubi Twoje druga połówka lub po prostu nie ma swoich ulubionych – najlepiej sprawdzi się klasyk, czyli róże, które same w sobie są już symbolem oddania i uczucia. Jeżeli natomiast pytasz o rodzaj kwiatów…no cóż, nie będzie to dla Ciebie nowość, jeśli powiemy, że najlepsze na wieczną miłość będą wieczne kwiaty! O ich zaletach pisaliśmy niejednokrotnie, ale najwięcej na ten temat znajdziesz w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów.

Flower Box, bukiet, a może inna forma? 

Niestety i tutaj nie podamy Ci rozwiązania „na tacy”, bowiem ile osób, tyle gustów. Ale w ofercie Rose Belle dla każdego znajdzie się coś wyjątkowego! 😉

Oczywiście możesz wybrać zwykły bukiet z kwiatów wiecznych i będzie to piękny (i trwały!) prezent, ale doskonale sprawdzi się również Flower Box – klasyczny bukiet ale w nowoczesnej formie.

kwiaty na rocznicę ślubu

Nie od dziś wiadomo też, że kwiaty i biżuteria to duet wręcz idealny dla kobiety, dlatego postanowiliśmy stworzyć Duo Box Special umożliwiający wręczenie dwóch prezentów w jednym. To doskonały wybór, kiedy oprócz kwiatów chcesz obdarować żonę również biżuterią.

A jeśli zależy Ci, aby akcent kwiatowy był drobniejszym dodatkiem do większego prezentu – polecamy nasz Box zaręczynowy lub po prostu brylant, który jest najlepszym przyjacielem kobiety.

kwiaty na rocznicę ślubu

Kolory kwiatów na rocznicę ślubu

Zapewne zastanawiasz się teraz, jaki kolor kwiatów wybrać. W takich wypadkach zawsze na myśl jako pierwszy przychodzi czerwony – w końcu od wieków jest to symbol gorącej i namiętnej miłości. Pisaliśmy o tym przy okazji Walentynek w artykule Czerwień kolorem miłości.

Ale czy tylko czerwone róże nadają się do obdarowania ukochanej w rocznicę ślubu? Oczywiście, że nie! Tak jak barwy mają wiele odcieni, tak i miłość może być w wielu barwach! Poza klasyczną czerwienią jako prezent rocznicowy sprawdzą się także odcienie różu, które świadczą o miłości pełnej romantyzmu, ale też erotyzmu i namiętności. Więcej o pozostałych miłosnych barwach znajdziesz w artykule Walentynki. Kolory miłości.

kwiaty na rocznicę ślubu

Kwiaty na rocznicę ślubu przyjaciół lub rodziny

Inną sprawą jest zakup prezentu na rocznicę ślubu przyjaciół, rodziców czy dziadków. Zanim dokonasz wyboru dowiedz się więcej o symbolice kwiatów, w tym celu zachęcamy do lektury tekstu Mowa kwiatów. Jak dobierać kwiaty odpowiednio do okazji. W skrócie podpowiemy tylko, że choć czerwień jest kolorem miłości, wręczenie czerwonych róż znajomym, nawet z okazji ich rocznicy ślubu, byłoby niestosowne i mogłoby zostać niefortunnie odebrane. W tym wypadku lepiej postaw na subtelny róż, pastelowy fiolet czy delikatną brzoskwinię. Natomiast w przypadku rocznicy ślubu rodziców lub dziadków czerwień będzie jak najbardziej odpowiednia.