Jakie kwiaty wybrać na pierwszą randkę?

kwiaty na pierwszą randkę

Pierwsza randka właściwie zawsze niesie ze sobą z jednej strony ekscytację, z drugiej pewną dozę niepewności. W Twojej głowie zapewne rodzi się wiele pytań – w co się ubrać, gdzie JĄ zaprosić, jakie tematy poruszyć, czy rozmowa będzie się „kleić” i… jak się do tej randki przygotować. Pewnie zastanawiasz się, czy i jakie kwiaty wybrać na pierwszą randkę oraz co zrobić, by nie popełnić faux-pas i nie zrazić do siebie swojej wybranki. I o ile na większość z tych pytań musisz sobie odpowiedzieć sam, o tyle my odpowiemy Ci, co z tymi kwiatami.

Kwiaty a pierwsza randka – czy wypada?

Choć kobiety uwielbiają kwiaty i zwykle taki podarunek sprawia im dużo radości, na pierwszą randkę wybieraj je ostrożnie, zwłaszcza, jeśli dopiero się poznaliście. Zbyt okazały bukiet lub nieodpowiednio dobrany może wprowadzić ją w zakłopotanie już na początku Waszej pierwszej randki, co mogłaby odebrać jako próbę wpłynięcia na jej postrzeganie i przekonania o Twojej wartości. W efekcie może zadziałać to odwrotnie i zrazić ją na tyle, że do kolejnego spotkania po prostu nie dojdzie.

Jakie kwiaty więc wybrać na pierwszą randkę?

Z pewnością nie jeden mężczyzna wpadł na pomysł, aby na pierwszą randkę z wymarzoną dziewczyną kupić okazały bukiet czerwonych róż. Jak już wspomnieliśmy wyżej – lepiej tego nie rób, może się bowiem okazać, że zamiast zrobić na niej wrażenie zrazisz ją do siebie.

Kwiaty oczywiście są dobrym upominkiem na pierwszą randkę, lepiej jest jednak postawić na coś bardziej subtelnego – jeden kwiatek lub maleńki bukiecik. Pamiętaj, że jeśli wręczysz kobiecie kwiaty na początku randki, musi je ona potem nosić. Może więc warto postawić na wieczne róże Rose Belle i wybrać np. Brylant, który zmieści się jej do torebki? Albo Flower Box w rozmiarze XS, który jest na tyle mały, że umieszczenie go w damskiej torebce nie będzie stanowiło problemu?

kwiaty na pierwszą randkę

Jedno jest pewne – niezależnie od tego, w jakiej formie wybierzesz róże, musisz też wiedzieć, w jakim mają być kolorze. Każda barwa bowiem niesie ze sobą pewną symbolikę, którą warto poznać, by nie popełnić faux-pas. Pisaliśmy o tym w artykule Mowa kwiatów. Jak dobierać kwiaty odpowiednio do okazji?

Jakie kwiaty wybrać na pierwszą randkę? Gdy myślimy o randce, wielu na myśl przychodzą czerwone róże. Oznaczają one jednak gorącą miłość, więc może lepiej zrezygnować z nich na pierwszym spotkaniu i postawić na kolor bardziej neutralny, na przykład różowy symbolizujący szczere oddanie i delikatne uczucie pełne romantyzmu. Doskonale sprawdzą się też róże herbaciane (pomarańczowe), które wyrażają nadzieję na kolejny etap związku lub białe, często wybierane właśnie na wczesnym etapie znajomości i wskazujące na uduchowione uczucie, pokorę i szacunek do drugiej osoby.

W przypadku pierwszej randki śmiało możesz też wybrać niecodzienny kolor róż. Odcienie niebieskiego będą oznaczały wierność i oddanie, natomiast fioletowymi różami powiesz „Jestem Tobą zachwycony”.

kwiaty na pierwszą randkę

Kwiaty na pierwszej randce – w którym momencie je podarować?

Decydując się na obdarowanie swojej wybranki kwiatami na pierwszej randce warto wziąć pod uwagę, w jakim miejscu się spotkacie i gdzie się wybieracie. Jak pisaliśmy wyżej – najlepiej sprawdzą się wieczne róże w małej, subtelnej i delikatnej formie brylantu lub Flower boxa XS, które zmieszczą się w torebce i nie będą zajmowały rąk podczas spacerowania czy miejsca na stole podczas romantycznej kolacji.

Jeśli natomiast spotykacie się u niej w domu i dopiero stamtąd, już razem, gdzieś się wybieracie, śmiało możesz wybrać coś nieco większego, jak Flower Box S lub po prostu długa, pojedyncza róża. Niezmiennie jednak musisz pamiętać o symbolice kolorów.

kwiaty na pierwszą randkę

A może… wysyłka kwiatów po randce?

Jeśli masz obawy co do wręczania kwiatów na pierwszej randce, doskonałym pomysłem może się okazać wysyłka kwiatów po jej zakończeniu. Dostawa takiego upominku pod same drzwi z pewnością sprawi dziewczynie ogromną radość, a w dodatku pokażesz jej, że świetnie się z nią bawiłeś na randce i chcesz kontynuować tę znajomość. Rose Belle dostarczy wybrane kwiaty pod wskazany przez Ciebie adres. Do róż możesz dołączyć też liścik, w którym podziękujesz za wspólnie spędzony czas i zaprosisz ją na kolejną randkę 🙂