Dlaczego kwiaty poprawiają humor?

kwiaty wieczne

Kto choć raz w życiu miał gorszy dzień, w którym wszystko szło opornie i nie sprawiało przyjemności – ręka w górę. Założymy się, że i Ty miewasz czasem trudniejsze chwile, brakuje Ci energii i…humoru. Większość z nas, próbując go sobie poprawić, ogląda ulubione filmy, kupuje coś pysznego do jedzenia lub po prostu przytula się do ukochanej osoby. Ale czy wiesz, że jest coś, co masz na wyciągnięcie ręki i co będzie wpływało na Twój nastrój każdego dnia? Tym „czymś” są kwiaty. Taka mała drobnostka, która ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie i z pewnością wywoła uśmiech na Twojej twarzy, gdy tylko na nie spojrzysz. Dlaczego kwiaty poprawiają humor?

Kwiaty jako remedium na Twój zły nastrój

Jako specjaliści od kwiatowych prezentów jesteśmy przekonani, że kwiaty, również kwiaty wieczne, potrafią poprawić nastrój i wywołać uśmiech na twarzy. Skąd ta pewność? W końcu pracujemy z nimi na co dzień! W naszej pracowni wszyscy są w doskonałych humorach i pracują z uśmiechami na twarzy niezależnie od dnia! Lepszych dowodów nam nie potrzeba 😉.

róża w szkle

A tak zupełnie na poważnie – kwiaty potrafią sprawić, że obdarowana osoba się uśmiechnie i przestanie, choć na chwilę, myśleć o problemach. I możesz nie wierzyć, ale zawsze, gdy na nie spojrzy, będzie miała przyjemne wspomnienia. Dlaczego? Ponieważ sprzyjają one budowaniu relacji między ludźmi i są, przede wszystkim, wyrazem pozytywnych emocji.

Jeśli natomiast dekorujesz swój dom, pamiętaj o różach. Róże to królowe wszystkich kwiatów. I nie bez powodu. Mają w sobie coś niezwykłego. Coś, co przykuwa wzrok. Coś, co smutki odsuwa na bok. Coś, co poprawi Ci humor, jeśli masz gorszy dzień.

Nie martw się, nie musisz już kupować świeżych kwiatów co tydzień! Rose Belle ma na to patent i dzięki procesowi stabilizacji możesz się nimi cieszyć minimum 2 lata! Więcej na temat ich tajemnicy pisaliśmy w artykule Rose Belle – coś więcej niż bukiet. Moc wiecznych kwiatów. W dodatku nie wymagają one specjalnej pielęgnacji! Sprawdź, jak dbać o kwiaty wieczne Rose Belle i podaruj sobie odrobinę dobrego nastroju każdego dnia.

Dlaczego kwiaty poprawiają humor?

Zostało naukowo udowodnione, że przebywanie w pomieszczeniach, w których są kwiaty, obniża poziom stresu, poprawia koncentrację i pobudza do myślenia. Zatem możemy śmiało powiedzieć, że im więcej kwiatów, tym większa chęć do działania i więcej energii do pracy. Oczywiście część tych badań dotyczy roślin doniczkowych, ale nie ulega wątpliwości, że widok kwiatów, również tych wiecznych, które w końcu też są żywe, ma wyżej wspomniany wpływ na nasze ogólne samopoczucie.

Dlaczego tak się dzieje? Wszystko zaczyna się od… zmysłu wzroku. Co to oznacza? Ludzkie zmysły są nastawione na przyjemne doświadczenia. Lubimy ładne zapachy, miękki dotyk, przyjemne dźwięki i uwielbiamy piękne rzeczy. A kwiaty z pewnością do takich należą! Ich piękno działa na nas jak magnes, a im dłużej się w nie wpatrujemy, tym wspanialszy wydaje nam się świat. To właśnie dlatego tak kochamy róże! Pracując z nimi na co dzień doskonale wiemy, jak ogromny wpływ mają również na Twoje życie, stąd ta mnogość różnych kompozycji w naszej ofercie. Po prostu zależy nam na tym, abyś znalazł w niej coś dla siebie. Coś, co będzie w Twoim guście i zadziała na Twoje zmysły.

Czy kolory kwiatów mają znaczenie?

I tak, i nie. Wiadomym jest nie od dziś, że najlepiej na nasz umysł działa zieleń. To dlatego idąc do parku czy na łąkę zaczynamy czuć wyjątkową błogość. I nagle odkrywamy, że lepiej nam się oddycha, że jesteśmy bardziej wypoczęci, że łatwiej nam zebrać myśli. Warto pomyśleć o przeniesieniu odrobiny tej przyrody do domu. Dlatego wśród naszych propozycji znajdziesz też i takie z listkami i innymi zielonymi gałązkami.

flower box

Natomiast pozostałe kolory przenoszą nas w świat fantazji i magii (choć często nie jesteśmy tego świadomi). A to musi na nas wpłynąć pozytywnie, bo w końcu kto nie lubił bajek w dzieciństwie?

Podsumowując:

Jeśli borykasz się z wahaniami nastroju i potrzebujesz bodźca, który będzie miał pozytywny wpływ na Twój humor każdego dnia – zainwestuj w kwiaty. Nie ma nic piękniejszego, jak ich widok po otwarciu oczu rano!